Ana Sayfa Kültür/Sanat Selami Yıldız Genel Müdürlüğe atandı

Selami Yıldız Genel Müdürlüğe atandı

Şanlıurfa Kültür Müdürü Selami Yıldız Kültür Bakanlığı Tanıtım Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2013 Cumartesi 15:11
Selami Yıldız Genel Müdürlüğe atandı

Şanlıurfa Kültür Müdürü Selami Yıldız Kültür Bakanlığı Tanıtım Genel Müdür Yardımcılığına atandı. Önceki gün çıkan tayin kararının ardından izne ayrılan Yıldız'ın önümüzdeki günlerde yeni görevine başlayacağı öğrenildi.

Harran Üniversitesi Halk Edebiyatı Bilim Dalı Yüksek lisans yapan Selami Yıldız yaklaşık 10 yıldır Şanlıurfa'da Kültür Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Şanlıurfa'da KültürTurizm alanında çeşitli yayınları çıkartan Yıldız, tanıtım anlamında yıllardır yapılamayan işlere imza attı.

1965 yılında, Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şanlıurfa’da yaptı. Yüksek öğrenimini A.Ü İşletme Fakültesi’nde, yüksek lisansını ise, HR.Ü Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında yaptı.  Şanlıurfa Belediyesi’nde, Şanlıurfa Devlet T.H.M. Korosu’nda, Harran Üniversitesi’nde Halkbilim Uzmanı olarak çalıştı. Üniversitedeki akademik görevinin yanı sıra, 100 civarında sosyal ve kültürel projede yöneticilik ve koordinatörlük yaptı. 2005 yılında Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı. 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adaylığı için 10 Mart 2011 tarihinde görevinden istifa etti. TBMM Başkanlığında Yayın Danışmanlığı; Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi ile Şanlıurfa Sosyal Kültürel ve Stratejik Araştırmalar Derneği’nde Kurucu Üyelik ve Yönetim Kurulu Üyeliği; Şanlıurfa Kent Konseyi ile Şanlıurfa Valiliği Çevre Koruma Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyeliği; Şanlıurfa İli Kültür Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerinde bulundu. MİYAR Araştırma ve Tanıtım Grubu’nda Kamuoyu Araştırmaları Sorumluluğu; Harran Dergisi, Akademik Bakış Dergisi ve ŞURKAV dergilerinde Yayın Kurulu Üyeliği ve Yayın Yönetmenliği; Şanlıurfa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün çıkardığı Şanlıurfa konulu yayınlarda Yayın Koordinatörlüğü ve Yayın Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Sivil Toplum Kuruluşlarında, kamuoyu araştırmalarında, sosyal ve kültürel projelerde, yayın çalışmalarında üstlendiği görevlerini halen etkin olarak sürdürmektedir. Şanlıurfa halk kültürü üzerine yaptığı araştırma ve incelemeleri, birçok dergi ve gazetede yayınlandı ve yayınlanmaktadır. Şanlıurfa konulu yayın çalışmalarından dolayı Türkiye Yazarlar Birliği 2009 Yılı En İyi Şehir Kitaplığı Ödülü; sosyal ve kültürel projelerdeki etkin çalışmasından dolayı resmi ve sivil birçok kurum tarafından ödüller aldı.

 

kaynak: guneydogutv.com

YORUMLAR
  • yorum2015-01-13 09:10:39Selahattin İLHAN

    Abi yolun açık olsun sertsin,cesursun,çalışkansın,yiğitsin....ALLA HA Emanet ol duam seninle

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star