Ana Sayfa Urfa Haberleri SEMBOL GAZETESİ'NDEN AK PARTİ İÇİN ŞOK İDDİA

SEMBOL GAZETESİ'NDEN AK PARTİ İÇİN ŞOK İDDİA

Şanlıurfa'dan yerel yayın yapan Sembol Gazetesi'nde yer alan haberde aday adayları konusunda komuoyunda şok yaratacak iddialara yer verildi.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2013 Çarşamba 03:01
SEMBOL GAZETESİ'NDEN AK PARTİ İÇİN ŞOK İDDİA

Ak Parti’de 9 Kasımda yapılacak Temayül yoklaması öncesi aday adaylarını şok eden bir iddia ortaya atıldı.

İlçe teşkilatlarına ziyaretlerini sürdüren aday adayları gittikleri ilçelerde temayülde oy kullanacak delegeler açık bir şekilde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ‘Bize talimat geldi Bakanın adını yazacağız’ söylemleri karşında şoke uğradıklarını söylediler. Bir diğer iddia ise Vali Celalettin Güvenç’e yakın olan kesimin ise ‘Vali beyin adını yazın’ dedikleri söyleniyor. İddiaya göre Ak Parti İl Başkanlığı tarafından gönderilen talimat Aday Adaylarının canını sıkmış gibi görünüyor. Aday adayları bu tutum karşında İl Teşkilatına adeta ateş püskürüyorlar. Aday adayları Bakan Faruk Çelik ve Vali Celalettin Güvenç’in daha önceden aday olmayacağını defalarca beyan etmesine rağmen İl Teşkilatı ve bazı çevreler neden böyle bir tutum içinde olduklarını anlamadıklarını, bunu yapanların bir Alicengiz oyunu oynamak istediklerini altını çizdiler. Öte yandan temayül yoklamasında Büyükşehir Belediye Başkanlığına delegeler iki isimde yazabilecek. Yani İl Teşkilatının talimatının yanında Bakan Faruk Çelik’in isminin yanına bir isim daha yazılabilecek. Ancak bazı delegelere sadece bir isim yazın dendiği iddia ediliyor. Büyükşehir Aday Adayları bu konuda ellerinde kesin görüntü ve belgelerin olduğunu söylediler. Şanlıurfa İl Teşkilatı temayüle sayılı günler kala bu iddialar karşında zorlanacak gibi görünüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanlıkları atamasında sadece temayül sonuçlarına bakmayacağız dese de aday adaylarının temayül sonuçlarından fazla oy almak için var güçleri ile çalıştıkları görülüyor.

 

Sembol Gazetesi'nde yer alan haberin orjinaline ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz: http://www.sanliurfasembol.com/105348-temayyul-oncesi-aday-adaylarina-sok-haberi.html

 

kaynak: Şanlıurfa Sembol

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık