Ana Sayfa Siyaset "Seni CHP Listesine Yazanın..."

"Seni CHP Listesine Yazanın..."

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan CHP Milletvekili'ne şok sözler...

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2011 Cuma 07:50
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir milletvekili Mehmet Ali Susam'la körfezin pis kokusu yüzünden sert sözlerle tartıştı. Başkan Kocaoğlu, Susam'a "Utanmıyor musun? Sen bana hesap soracak adammısın be. Manyak. Delirtinceye kadar uğraşıyorsunuz. Sen bana hesap soracak adammısın lan. Terbiyesize bak ya" diyerek tepki gösterdi.

Çiğli Belediye Başkanı Solak Kocaoğlu'nu sakinleştirerek dışarı çıkarmaya çalıştı ama Başkan Kocaoğlu çıkarken elinin tutulmasına tepki göstererek Kocaoğlu'nu da itti.

Tarihi Havagazı Fabrikası'nda CHP İzmir İl Başbaknlığı tarafından düzenlenen, tüm milletvekili adayları ve belediye başkanlarının katıldığı son değerlendirme toplantısına Kocaoğlu ile Milletvekili Mehmet Ali Susam arasındaki gerginlik damgasını vurdu. Toplantı öncesi bir araya gelen Susam ve Kocaoğlu arasında Körfez'in pis kokusu nedeniyle tartışma çıktı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'yla birlikte yapılan basın toplantısında bir muhabirin körfezin pis kokusunu sorması üzerine Başkan Kocaoğlu'nun çevresine bu soruyu sorduran kişinin Susam olduğunu söylediği öne sürüldü. Bu iddialar kulağına giden İzmir milletvekili Susam bu konuyu toplantıda gündemde getirdi.

Susam neden bu soruyla ilgili kendisinin adres gösterildiğini sordu. Bunun üzerine Başkan Kocaoğlu sinirlenerek, "Benim adım Kocaoğlu sen benden hesap soramazsın, senin ne mal olduğunu hepimiz biliyoruz. Sen kimsinki benden hesap sormaya kalkıyorsun. Partiyi ve İzmir'i ne hale getirdiğiniz ortada. Seni listeye yazanın... hakkındaki dosyalarını biliyoruz. İkimizin hakkında da dosyalar, bunların ne olduğnu ortaya koyalım. " dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, araya girerek Kocaoğlu'nu sakinleştirmeye çalıştı. Kocaoğlu'nu Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak dışarı çıkarttı.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık