Ana Sayfa Urfa Haberleri Serum Takmayan Doktor ve Hemşirenin Otomobillerinin Camını Kırdı

Serum Takmayan Doktor ve Hemşirenin Otomobillerinin Camını Kırdı

anlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, 33 yaşındaki Şükrü Öztosun yanında getirdiği serumu müşahede odası bulunmadığı gerekçesiyle takmayarak kendisini geri gönderdiği için tartıştığı doktor ve hemşirenin otomobillerinin camını kırdı.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2013 Salı 14:58
Serum Takmayan Doktor ve Hemşirenin Otomobillerinin Camını Kırdı

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, 33 yaşındaki Şükrü Öztosun yanında getirdiği serumu müşahede odası bulunmadığı gerekçesiyle takmayarak kendisini geri gönderdiği için tartıştığı doktor ve hemşirenin otomobillerinin camını kırdı. Öztosun, şikayet üzerine gözaltına alınırken, Sağlık-Sen üyeleri ise saldırıyı protesto etti.

Olay, sabah saatlerinde Şair İbrahim Rafet Mahallesi'nde bulunan 1 Nolu Aile Sağlık Merkezi'nde meydana geldi. Grip olduğunu söyleyen Şükrü Öztosun, yanına aldığı serumla birlikte sağlık merkezine gitti. Doktor Cuma İbiş ile hemşire Serap Eken'e, yanındaki serumu taktırmak isteyen Öztosun'a, sağlık merkezinde müşahede odası olmadığı gerekçesiyle olumsuz yanıt verildi. Bunun üzerine tartıştığı doktor ve hemşireye hakaret eden Öztosun, görevliler tarafından dışarı çıkarıldı. Serum taktıramadığı için öfkelenen Öztosun, yerden aldığı taş ile sağlık merkezinin önünde park halinde duran doktor Cuma İbiş'e ait 01 SF 274 ile hemşire Serap Eken'e ait 63 EV 316 plakalı otomobillerin camlarını kırdı. Dışarı çıkanların engelleyemediği Öztosun, ihbar üzerine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Saldırı karşısında şoke olan doktor ve hemşire şikayetçi olurken, sağlık merkezi görevlilerinden Nazif Bahçıvan, "Şükrü Öztosun buraya geldi ve yanında getirdiği serumunun takılmasını istedi. Kendisine aile sağlık merkezinde müşahede odasının olmadığı için takılamayacağı söylendi. Bunun üzerine tartıştığı doktor ve hemşireye hakaretler yağdırdı. Daha sonra da dışarıdaki doktor ve hemşireye ait otomobillerin araçlarına zarar verdi" dedi.

SAĞLIK SEN SALDIRIYI KINADI

Yaşananları duyan Sağlık-Sen Siverek Şubesi de saldırıyı kınadı. Öğle saatlerinde Siverek Devlet Hastanesi önünde toplanan sendika üyesi sağlık çalışanları adına konuşan Sağlık-Sen Siverek Şube Başkanı Sefer Şenateş, sağlık çalışanlarının ağır ve yorucu çalışma koşullarına rağmen canla başla görev yaptıklarını belirterek, "Bu yoğun ve kutsal görevlerinden dolayı övgüyü hak etmeleri gerekirken, yanlış sağlık politikaları nedeniyle şiddete maruz kalmaktadırlar. Sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddet ve hakaret maalesef artık rutin bir hal almıştır. Sağlık-Sen olarak çalışanlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu belirterek bu çirkin olayları kınıyoruz. Hastanelerde meydana gelen şiddet olaylarının tekrarlanmaması için güvenlik görevlilerinin sayısının ve işlevselliğinin artırılması gerekmektedir. Şiddetin son bulması, tekrar yaşanmaması için ivedilikle caydırıcı cezai yaptırımların uygulanması gerekmektedir. Şiddet olaylarının önlenmesi ve sürecin yönetilmesi için özel birimler oluşturulmalıdır" dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star