Ana Sayfa Urfa Haberleri SEVGİLERİNİ GÜLLERE İŞLEDİLER

SEVGİLERİNİ GÜLLERE İŞLEDİLER

Peygamberler Şehri Şanlıurfalı gençler kutlu doğum haftasında peygamberimize olan sevgilerini çizdiği güllerle ifade ettiler.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2015 Salı 13:32
SEVGİLERİNİ GÜLLERE İŞLEDİLER

Peygamberler Şehri Şanlıurfalı gençler kutlu doğum haftasında peygamberimize olan sevgilerini çizdiği güllerle ifade ettiler. Bu yıl Halilül Rahman (balıklıgöl) gölü yerleşkesinde Türkiye yazarlar birliği Rızvaniye külliyesinde hem ödül töreni hem de resim sergisi yapıldı.

Şuurlu Öğretmenler Derneği (Öğder) Şanlıurfa Şubesince geleneksel haline getirilen “Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (sav) Anlatan En Güzel Gülü Sen Çiz ” konulu resim yarışmasının sonuçları açıklandı. Yarışmanın ödül töreni ve sergisi RIZVANİYE Camisinin bahçesinde yapıldı. 

Törende konu ile ilgili  açıklama yapan Öğder Yöneticisi Salih YALÇINKAYA;Bütün insanlığın dünya ve ahiret saadetinin tek çaresi ve ilacı da İslam´dır. Bu yönüyle İslam’ın  önderi Hz.Muhammed’in (SAV) hayatının herkesçe bilinmesi büyük önem arz etmektedir. Çocuklarımızın, gençlerimizin O’nun hayatını öğrenmesi, O’nu örnek alması için elimizden gelen tüm gayreti göstermek boynumuzun borcudur. Dedi.

Ayrıca açılış töreninde konuşan yarışmanın kordinatörü ve Öğder sanat danışmanı ressam Muharrem ÇELİK, 4 yıldır bu yarışmayı gerçekleştiriyoruz. Amacımız resim sanatı aracılığıyla da olsa gençleri peygamber efendimizle tanıştırmaktır ve resim sanatının inançlı insanlar tarafından nasıl kullanılması gerektiği bilincini vermekti şekline konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star