Ana Sayfa Urfa Haberleri Şeyhanlıoğlu :Çölden Çıkan İnsanlar Sürpriz Yapar

Şeyhanlıoğlu :Çölden Çıkan İnsanlar Sürpriz Yapar

AK Parti Şanlıurfa İl Binası Çok Amaçlı Toplantı Salonunda değişen dünya dengelerinde “Ortadoğu ve Suriye” adlı bir konferans veren Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu; “Araplar yeni bir diriliş göstererek dünya medeniyetine yön veriyorlar” dedi.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2012 Cumartesi 18:51
Şeyhanlıoğlu :Çölden Çıkan İnsanlar Sürpriz Yapar
AK Parti Şanlıurfa İl Binası Çok Amaçlı Toplantı Salonunda değişen dünya dengelerinde  “Ortadoğu ve Suriye” adlı bir konferans veren Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu; “Araplar yeni bir diriliş göstererek dünya medeniyetine yön veriyorlar” dedi.
Konferansa AK Parti Milletvekili Dr. Halil Özcan, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Akçakale Belediye Başkanı   Abdulhakim Ayhan, Hilvan Belediye Başkanı  Aslan Ali Bayık, Karaköprü Belediye Başkanı  Nihat Çiftçi, İl Başkan Yardımcıları, Belediye meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, STK temsilcileri, Gazeteci-yazarlar, AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş  hazır bulundular.
AK Parti Milletvekili Dr. Halil Özcan; “Biliyorsunuz yanı başımızda Suriye var. Suriye konusu bu konferansta akademisyen hocamız tarafından işleniyor olması faydalı olacaktır. Türkiye’de suni olarak ‘eksen kayması’ tartışmaları oldu. Hep haksız, siyasi ve çıkar amaçlı tartışmalardı. Son zamanlarda Suriye ile ilgili eleştiriler yapılıyor. Neden Suriye ile son 10 yılda dostluk zirvedeyken birden bire dostluk kesildi diye soruyorlar. Türkiye olarak hiçbir zaman Ortadoğu’da ve Suriye’de kan akmasını istemiyoruz. Arap baharı adı altında Suriye’de kan akmaması için Suriye yönetiminden reformların yapması istedik. Ama Suriye yönetimi bunun yerine katliamlar yapmaya başladı. Katliamları yaptıktan 7 ay sonra ilişkilerimi kestik” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Dicle Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı olan Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu ise “Araplar yeni bir diriliş göstererek dünya medeniyetine yön veriyorlar” dedi.
Şeyhanlıoğlu; “Ortadoğu’yu iti tanımak için tarihe gitmemiz gerekir. Çölden çıkan insanlar sürpriz yapar. İnsanlığın karanlığa düştüğü en kötü anlarda müthiş medeniyetler ortaya çıkaran bir coğrafyadır Ortadoğu. Ortadoğu’da yine insanlık çiğnenmeye başlayınca Arap Baharı ile diriliş başladı” dedi.
Ortadoğu’daki ülkelerin sınırlarının cetvelle çizildiğini belirten Dr. Şeyhanlıoğlu;” Ortadoğu’daki ülkeler maalesef cetvelle çizildi. Birçok ülke cetvelle ortaya çıktı. Kan ve gözyaşı olsun diye fitne fesat çıkarıldı” dedi.
Avrupa birliğinin tükenme noktasına geldiğini belirten Şeyhanlıoğlu; “Yunanistan çöktü. İtalya çöktü. İspanya’nın durumu malumunuz. Fransa ve Almaya ise notları düşmeye başladı. AB bir ABD projesi olarak kuruldu. Artık miadını doldurdu. Sömürdüğü kadar Ortadoğu ve Afrika’yı sömürdüler. Artık Ortadoğu ve Afrikalılar sömürülmek istenmediler ve uyandılar” dedi.
Güçlü bir Türkiye’nin bölgenin hayatiyet noktasında çok önemli olduğunu belirten Dr. Şeyhanlıoğlu; “Irak’ın durumu malumunuz. Suriye’de iç savaş tehlikesi sürüyor. İran için savaş tamtamları çalıyor. Bu noktada siyasi ve diplomatik çalışmaları yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gayretleri ile Türkiye çok önemli bir konuma geldi. Güçlenen Türkiye belki de bölgede olası büyük savaşları önleyecek ve demokratik bir yapının oluşmasına öncülük edecektir” dedi  
Dicle Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı olan Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu, konferans sonunda izleyicilerin sorularını cevapladı.
AK Parti İl Başkanlığınca düzenlenen konferans serisinin devam edeceğini belirten AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “Mutat olarak İl Başkanlığımız Çok Amaçlı Toplantı Salonunda konferanslar düzenliyoruz. Bu haftaki konuğumuz Dicle Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı olan çok değerli akademisyen hocamız Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu oldu. Konferanslarımıza çok büyük teveccüh var. Bundan sonrada konferanslarımız devam edecek” diyerek katılıcılara teşekkür etti.

YORUMLAR
  • yorum2015-10-22 00:38:15ömr cndan

    Merhabalar Hüseyin Bey Yeğeniniz Ali Demirel sizi arkasına alarak (Geçmişte yaptığı gibi ve sayenizde kurtulduğu gibi..! ) başkalarını rahatsız ediyor.(Tehdit, şantaj, ileri derecede sarkıntılık vs..sapıklık)
    Üstelik bunu Liseli bir kız çocuğu olan zamanında ve şu an da da üniv. okuyan genç bir kıza yapıyor.Ailesine, abilerine ve arkadaşlarına vs. tek tek mesaj atıp bir karalama kampanyası yürütüyor bir taraftan da çapınca..bunu da size güvenerek yaptığını dile getiriyor.Biz inanıyoruz ki sizin bu akli dengesi bozuk, kişiliksiz ve karaktersiz şahsı uyarıp , gereken dersi vereceksiniz.Mahkemeden aldığı ceza az gelmiş olmalı ki hala aynı suçunu tekrarlıyor.Çekirge 1,2 sıçrar..! ve de herkesin bir sabrı vardır.Konu namus olduğunda herşey değişir.Lütfen Allahtan korkun ve Milletin garip, gureba kimseleriyle uğraşmayın.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star