Ana Sayfa Urfa Haberleri SEYYAR HAVUZLAR FAALİYETE GİRİYOR

SEYYAR HAVUZLAR FAALİYETE GİRİYOR

Kent merkezinde İbni Sina Mahallesi, Toki Akabe, Aziz Parmaksız İlkokulu, Hayatı Harrani'de ve 6 ilçede kurulan Seyyar Havuzlar, çocuklara Salı gününden itibaren hizmet verecek.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2015 Pazar 06:47
SEYYAR HAVUZLAR FAALİYETE GİRİYOR

Havaların  iyice ısındığı Şanlıurfa'da daha önce süs havuzlarında yaralanma pahasına serinleyen kimi zaman da su kanalı ve göletlerde boğulma tehlikesi yaşayan çocuklar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin muhtelif yerlerde kurduğu seyyar havuzlarda güvenle yüzmenin tadını çıkaracak.

Kent merkezinde İbni Sina Mahallesi, Toki Akabe, Aziz Parmaksız İlkokulu, Hayatı Harrani'de ve 6 ilçede kurulan Seyyar Havuzlar, çocuklara Salı gününden itibaren hizmet verecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürü Ömer Faruk Sezer, söz konusu havuzların özellikle havuza girme imkanı bulamayan kenar mahalleye kurduklarını söyledi.

Sezer, seyyar havuzların 5x10 ve 6x 12 ebadında olduğunu ve normal olimpik havuzların sahip olduğu donanımların hepsine sahip olduğunu belirtti.

Amaçlarının çocukların süsü havuzlarında, kanallarda ve kirli sularda yüzmesini engellemek olduğunu vurgulayan Sezer, filitrasyon sistemi ile her türlü hijyen ortamının sağlandığını ifade etti.

İl genelinde kurulan 10 seyyar havuzda günde 6 seans yapacak ve her senas sonunda temizlen işlemi gerçekleştirlecek.

Havuzlar Haftanın her günü 13:00'dan 20:00'a kadar hizmet verecek.

Seyyar Havuz sayısının arttırabileceklerini söyleyen Sezer, şöyle devam etti:

Akabe Toki'de oturan 14 yaşındaki Halil İbrahim Gün ise kapalı havuzlara gidemediğini belirterek, "Büyükşehir'in seyyar havuzlarına geçen sene çok girdik. Çok güzeldi. Ailemde geldi gördü onun için istediğim zaman geliyorum. Eskiden yol kenarındaki suda yüzerdik orası çok kirliydi ama artık bu havuza geliyorum dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık