Ana Sayfa Urfa Haberleri SGK, 1 Günde Dul Ve Yetim Aylığı Bağladı

SGK, 1 Günde Dul Ve Yetim Aylığı Bağladı

Geçtiğimiz günlerde çalıştığı hastanenin asansörüne sıkışarak hayatını kaybeden 52 yaşındaki taşeron işçi Halil Düğer’in ailesine dul ve yetim aylığı bağlandı. Aylık, başvurudan 1 gün sonra aileye verildi.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2013 Perşembe 10:14
SGK, 1 Günde Dul Ve Yetim Aylığı Bağladı

Çalıştığı hastanede 14 Ekim 2013 tarihinde talihsiz şekilde asansörde sıkışarak hayatını kaybeden 52 yaşındaki taşeron işçi Halil Düğer’in ölüm haberini alan Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü Kaşif Kılıç, ailesi ile irtibata geçerek 22 Ekim 2013 tarihinde aileye dul ve yetim aylığı bağlanması için tahsis servisine talimat verdi. Verilen talimat üzerine 22 Ekim 2013 tarihinde aylık talebi alınan 52 yaşındaki taşeron işçi Halil Düğer’in eşi Huriye Düğer ve 3 çocuğuna dul ve yetim aylığı 1 gün sonra bağlandı.

İl Müdürü Kaşif Kılıç tarafından aileye yapılan taziye ziyareti esnasında aylık bağlanma belgelerini elden verdi. Taziye ziyaretinin ardından açıklamada bulunan Şanlıurfa SGK İl Müdürü Kaşif Kılıç, SGK İl Müdürlüğü’nün ölen işçi Halil Düğer’in eş ve çocuklarının mağdur olmaması için gerekli çalışmaların yapıldığını belirterek, “Aileye 1 günde dul ve yetim aylığı bağladık. Sosyal Güvenlik Kurumu, kara gün dostudur. Bu gibi acı günlerde her zaman vatandaşımızın yanında olduğumuzun da bilinmesini istiyoruz” dedi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık