Ana Sayfa Urfa Haberleri SGK MÜDÜRÜ KAŞİF KILIÇ'TAN OSM'YE PARA CEZASI HABERİNE YALANLAMA

SGK MÜDÜRÜ KAŞİF KILIÇ'TAN OSM'YE PARA CEZASI HABERİNE YALANLAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şanlıurfa İl Müdürü Kaşif Kılıç, SGK ile ilgili son günlerde yazılı ve görsel medyada ‘OSM Hastanesi’ne 61 milyon lira para cezası kesilmesi’ haberinin doğru olmadığını ifade etti.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2014 Cuma 14:16
SGK MÜDÜRÜ KAŞİF KILIÇ'TAN OSM'YE PARA CEZASI HABERİNE YALANLAMA

SGK İl Müdürü Kılıç, yaptığı açıklamada, kurumlarıyla ile ilgili olarak son günlerde yazılı ve görsel medyada yayınlanan iddialara ilişkin kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı oluştuğunu ifade etti. Kılıç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu itibarla yazılı ve görsel medyada yer alan 'OSM'YE 61 Milyon Lira Ceza Şoku' Başlığı ile yayınlanan haberde; Şanlıurfa OSM'ye SGK Denetmenlerince yapılan denetleme sonrası 61 milyonluk ceza kesildiği, bu cezanın Sayıştay tarafından onaylandığı, denetimi yapan SGK personeli ve eski SGK müdürünün tayin yolu ile gönderildiği ve denetleme yapan görevlilerin ise tayin yolu ile görevden el çektirme ile karşı karşıya kalmak istemeleri nedeniyle birçok usulsüzlüğe göz yumduğunun yaygın bir izlenim olarak dikkat çektiği' belirtilmiştir. Bu doğru değildir. Evvela bu tür cezaların, denetmenlerce yahut kurum müdürü tarafından verilmesi mümkün olmayıp, bu husus müdürlük bünyesindeki komisyonun görev ve yetkisindedir. Hal böyle iken denetmenlerin veya eski kurum müdürünün yapmadıkları ve yapma yetkilerinin dahi bulunmadığı bir ceza işleminden dolayı tayin edilmeleri yahut birçok usulsüzlüğe göz yummak zorunda kaldığı iddiası alenen mantığa aykırıdır.Haberdeki cezanın, Sayıştay tarafından onaylandığı yönündeki bilgi de gerçeğe aykırı ve hayal ürünüdür. Zira SGK tarafından verilen bu tür ve mahiyetteki cezalarSayıştay'ın onamasına tabi değildir. Kaldı ki, mezkur ceza henüz kesinleşmemiştir. Kurumumuz işlem ve personeli hakkında yapılan bu asılsız, dayanaksız ve gerçeğe aykırı haberle kamuoyunda oluşan yanlış kanaatleri düzeltmek amacıyla bu basın bültenin yayınlanması zarureti hasıl olmuştur."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık