Ana Sayfa Sağlık SGK'DAN HASTANELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

SGK'DAN HASTANELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şanlıurfa İl Müdürlüğü, sözleşmeleri yenilenmeyen özel hastanelerle ilgili olarak günler sonra açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2016 Cuma 10:28
SGK'DAN HASTANELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

İl Müdürlüğü tarafından Yapılan açıklamada, usulsüz uygulamalarla ilgili olarak özel hastanelerin defalarca uyarıldığına dikkat çekilerek, şöyle denildi:

'Son günlerde gündemde olan “ÖZEL HASTANELERİN SGK TARAFINDAN KAPATILMASI” üzerine basında yer alan haberlere istinaden İl Müdürlüğümüz tarafından açıklama ihtiyacı duyulmuştur.

5510 sayılı kanun 2.maddesinde

“MADDE 2- Bu Kanun; sosyal sigortalar ile genel sağlık sigortasından yararlanacak kişileri, işverenleri, sağlık hizmeti sunucularını, bu Kanunun uygulanması bakımından gerçek kişiler ile her türlü kamu ve özel hukuk tüzel kişilerini ve tüzel kişiliği olmayan diğer kurum ve kuruluşları kapsar”  denilmektedir.  

KAPATMA DEĞİL, SÖZLEŞME YENİLENMEDİ

Özel sağlık sunucularıyla ilgili tüm işlemler Ankara’da yapılmakta olup, ilimizde 24 özel sağlık sunucusuyla sözleşmemiz devam etmektedir.

Özel sağlık sunucularının yapmış olduğu işlemlerin sonucunda tespit edilen olumsuzluklar, vatandaşlardan alınan ihbar ve şikâyetler sonucunda, yine merkezden gönderilen yeterli sayıda müfettişler tarafından gerekli inceleme, soruşturma vb; yapılmaktadır.  

 

DEFALARCA UYARILDILAR….

Bugüne kadar sonuçlanan müfettiş raporları doğrultusunda ilgili özel sağlık sunucularına cezalar, uyarılar, kesintiler ve ihtarlar yapılmıştır ve yapılmaya devam edilmektedir.

Tüm bu çalışmalar sonucunda bazı özel sağlık sunucuları ile ilgili çeşitli yaptırımlar yapılmıştır ve tekrarlanması halinde yapılamaya devam edecektir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur..'

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star