Ana Sayfa Urfa Haberleri SGK’Lİ OLMUŞUZ AMA NE YARAR!

SGK’Lİ OLMUŞUZ AMA NE YARAR!

Sosyal Güvenci olan vatandaşlar son günlerde zor anlar yaşıyor. Göz rahatsızlığı nedeniyle gittikleri doktorların verdiği gözlükleri almak için yüksek mevlada fiyat ödeme zorunluluğu getirildi.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2015 Cumartesi 18:56
SGK’Lİ OLMUŞUZ AMA NE YARAR!

  Yıllılardır birçok sağlık skandalına imza atan gözlükçüler bu aralar vatandaşların tepkisine neden olurken gözlükçüler ise halkın mağduriyetinin SGK tarafından uygulandığını söylediler.

 Özel bir hastanede göz muayenesi olan vatandaş ilk olarak yaklaşık 25 TL Hastane fark parası ödüyor. Eğer doktor uygun görür ve reçete olarak gözlük yazarsa işte sorun burada başlıyor. Alınan bir gözlük 100 ila 500 TL arasında değişirken SGK sadece bu ihtiyacın 30 ila 40 TL’sini ödüyor. Yani hem gittiği özel hastanede soyuluyor hem de gözlükçüde gözlüğünü alırken soyuluyor. Şimdi soruyoruz, SGK’si olan bir vatandaşın sağlık primi ödenmesine rağmen neden hastane katkı payı ödeniyor ve neden yüksek Mevla? Yine, SGK primi yatırılmasına rağmen neden sadece 40 TL Gözük ödemesi yapılıyor? Kısacı mağduriyet yine vatandaşa olurken yetkililerden çözüm isteyen vatandaşlar bu uygulamanın çok abartılı ve yerinde olmadığını söylediler.

 

YORUMLAR
  • yorum2015-02-24 12:18:55ibram

    hükümetimiz sağlıkta devrim yapmış doğru bu nasıl iş hak,hukuk ,adalet yok siz milleti soyun 7 haziranda görüşürük

  • yorum2015-02-22 03:22:10adil altundağ

    Halkını soyan tek hükumet dünyada akp hükumetidir her halde .
    hem sgk ya sağlık giderlerini sigorta kapsamnda ödeme yap arada fark çıkarıp halka ödetilsil ama kendilerine gelince bu farkları tbmm ye ödetmektedir bu milletin adını kullanan vekillerin ne vakte kadar halkı soymaya devam edecği merak konusudur. Aksaraylar villalara mı gidiyor bu paralar yeter artık

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık