Ana Sayfa Urfa Haberleri Sıcak hava mesai saatini değiştirdi

Sıcak hava mesai saatini değiştirdi

Sıcaklığın 40 dereceye yaklaştığı Şanlıurfa'da, Belediye ekipleri ağaçlandırma çalışmalarını akşam saatlerinde yapıyor.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2012 Perşembe 15:11
Sıcak hava mesai saatini değiştirdi
Kentte özelikle öğle saatlerinde bunaltıcı etki oluşturan hava sıcaklığı dışarıda çalışan işçileri farklı arayışlara yöneltti.

Yaz dönemi faaliyetleri kapsamında ana arterlerdeki refüjlere süs bitkisi diken ekiplerin yanı sıra çiçekler de sıcaktan etkilenince çalışma saatleri değiştirildi.


Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, gündüz dinlenirken akşam saatlerinde başladıkları mesaiyi gece yarısı tamamlıyor. Bazı ekipler de mesaiye sabahın ilk ışıklarıyla başlayıp sıcaklar bastırmadan çalışmalar ara veriyor. 


Mesai saatlerinde yaz sonuna kadar değişiklik

Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öncelikle insan sağlığını düşünerek, çalışma verimini artırmak amacıyla idari bir kararla mesai düzenlemesi yaptıklarını söyledi.

Şanlıurfa'nın, Türkiye'nin en sıcak kentlerinden biri olduğunu, kentte şehirde yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte açık havada çalışma koşullarının da zorlaştığını ifade eden Kırıkçı, şunları kaydetti:


''Öncelikle insan sağlığını düşünerek, çalışma verimini artırmak amacıyla idari bir kararla mesai düzenlemesi yaptık. Özellikle park ve bahçe gibi açık alanlarda çalışan arkadaşlarımızı daha çok günün sonunda 17.00 gibi mesaiye başlatıyoruz. Yine bazı ekipleri de sabahın erken saatlerinde güneşin yükseldiği vakitlere kadar periyodik olarak çalıştırıyoruz. Bunu park ve bahçe alanlarında çalışanlar, çim biçme ekibimiz, sulama yapan işçilerimize uyguluyoruz. Büyük ihtimalle yaz sonuna kadar böyle devam edeceğiz.'' 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star