Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞİHADER FAALİYETE GEÇTİ

ŞİHADER FAALİYETE GEÇTİ

Şanlıurfa İnternet Habercileri Derneği (ŞİHADER) düzenlenen basın toplantısıyla kuruluşunu kamuoyuna duyurdu.

Giriş Tarihi: 9 Ağustos 2014 Cumartesi 08:56
ŞİHADER FAALİYETE GEÇTİ

Şanlıurfa İnternet Habercileri Derneği (ŞİHADER)  Yönetim Kurulu Başkanı  Ömer Dodanlı yaptığı açıklamada yeni bir meslek örgütünü kurmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Dodanlı konuşmalarını şöyle sürdürdü: "  İnternet medyası alanında faaliyet gösteren, esas işi internet gazeteciliği olan bir grup meslektaş bir süredir gerçekleştirdiğimiz toplantılar sonucu kısa adı  ŞİHADER  olan Şanlıurfa İnternet Habercileri Derneği’ni kurmaya karar verdik ve derneğimizin resmi kuruluşunu da Mayıs ayı itibariyle tamamladık.

Şunu hemen sizinle paylaşmak isterim ki, böyle bir dernek kuruluşuyla ilgili meslektaşlarımız arasında güçlü bir beklenti, heyecan ve destek olması hepimizi mutlu ettiği gibi, bu güçlü sinerjinin yarattığı enerjiyle çok kısa sürede derneğimizi kurmayı başardık.

Bizler Şanlıurfa İnternet Haberciler ve gazetecileri  Derneği’ni mevcut meslek örgütlerine bir seçenek olarak kurmadık. Aksine önümüzdeki dönemde yapacağımız tüm etkinlik ve çalışmalarda yakın meslek örgütleriyle birlikte ortak çalışmalar yapmayı kuşkusuz arzuluyoruz.

Hepinizin bildiği gibi, dünyada ve Türkiye’de internet alanında olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Yeni ekonomi ve dijital teknolojiler hemen tüm sektörleri derinden etkiliyor. Bu sektörlerin başında da kuşkusuz İnternet Haberciliği ve Gazeteciliği  geliyor.

Özellikle Son 15 yıldır belli bir trendde gelişim gösteren internet haberciliği ve internet gazeteciliği özellikle son birkaç yıldır büyük bir ivme kazanarak gelişim gösterdi. Hemen tüm araştırmalar, raporlar ve öngörüler bu gelişim trendinin önümüzdeki yıllarda daha da hızlanarak devam edeceğine işaret ediyor.

Bir taraftan geleneksel gazeteler internet versiyonlarıyla yeni döneme uyum sağlamaya çalışırken diğer taraftan internet medyası alanında yatırım yapan İnternet medyası kuruluşları da dikkat çekici bir şekilde büyümelerini sürdürüyor.

İnternet haberciliği medyasını takip eden okur kitlesinin sayısı her geçen gün  katlanarak artıyor. Önümüzdeki süreçte  Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel kurulunda yasallaşacak olan büyük İnternet Habercileri ile ilgili yasanın tamamlanmasıyla birlikte internet gazetesi okur kitlesinin daha da artacağı anlaşılıyor.

Türkiye’de Şanlıurfa’da mesleğimizi ve gazeteciliği derinden etkileyen ve etkilemeye devam eden böylesine büyük ve güçlü bir değişim yaşanırken, bu süreci kavrayacak yeterli bilgi üretilmediğini ve ortaya çıkan sorunlara çözüm getirilmesi anlamında gerekli girişimde bulunulmadığını görüyoruz."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık