Ana Sayfa Spor Şike Davasında UEFA'nın Tavrı

Şike Davasında UEFA'nın Tavrı

Futbolda şike soruşturması kapsamında, UEFA heyeti ile görüşmesini tamamlayan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) heyetinde yer alan TFF Başkanvekili Lütfi Arıboğan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2011 Pazartesi 18:36
Şike Davasında UEFA'nın Tavrı
Lütfi Arıboğan, daha önce de farklı vesilelerle yaptıkları ve bir plan dahilinde çok başarılı bir toplantı geçirdiklerini belirterek, "UEFA bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu'na güvenini belirtmişti. Şike ve benzeri konularda UEFA'nın ne kadar kararlı olduğunu biliyoruz." şeklinde konuştu.

UEFA yetkililerin şike soruşturması kapsamında savcılığın ve polislerin çalışmalarını taktirle karşıladıklarını aktaran Lutfi Arıboğan, "Federasyonumuzun UEFA ile olan işbirliğinden memnunlar ve devamını diliyorlar." dedi.

UEFA'nın şike soruşturmasında belgelerin ve delillerin futbol federasyonunun eline geçmemesinden dolayı sürecin hızlanamadığının farkında olduğunu dile getiren Arıboğan, "Bu belgeler elimize geçince sürecin hızlanacağının farkındalar. Hukuçularımızla da görüştüler. Bundan da çok mutlu oldular. Süreci birlikte takip edeceğiz. İşbirliğimiz de devam edecek." şeklinde konuştu.

Lütfi Arıboğan, bir soru üzerine UEFA'nın kendileriyle aynı düşüncelerde olduğunu kaydederek, şöyle konuştu: "Resmi otoritelerden araştırma sonucu ve belgeler bize gelmediği için TFF'yi desteklemenin dışında henüz bir şey yapmıyorlar. Bizim konumuz olduğunu düşünüyorlar ama bir yandan da UEFA'nın turnuvaları için sürecin akmasını bekliyorlar."

TFF'nin belgelere ne zaman ulaşacağı şeklindeki bir soruya ise Arıboğan, hafta içinde belgelerin kendilerine ulaşabileceğini söyledi.

Arıboğan, "Geçen haftadan beri beklentilerimiz var. Belgelerin bu hafta içinde gelmesini bekliyoruz. Bu konuda özel yetkili savcımız ikinci gün başkanımız ve bizi davet ederek bilgi vermiş ve işbirliği içinde olacaklarını söylemişlerdi. Belgelerin bize verilmemesinin bir nedeni de mahkeme süreciyle ilgili değil; savcının soruşturmasıyla ilgili." şeklinde konuştu.

Süper Kupa karşılaşmasının oynanıp oynanmayacağı ve ligin başlayıp başlamayacağı şeklindeki bir soruyu da yanıtlayan Arıboğan, "Yarınki yönetim kurulu toplantımızdan önce ligin başlama tarihi ile ilgili bir şey söylemem doğru olmaz. Toplantıda hep beraber konuşacağımız konulardan biri başlangıç tarihi. Kamuoyunu da bir beklenti içine sokmak istemiyoruz. Her gün, her hafta yeni gelişmeler oluyor çünkü." diye konuştu.

Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'nı iade etmesiyle ilgili olarak da açıklamada bulunan Arıboğan, "Beşiktaş'ın kupa ile ilgili açıklamaları vardı. "Gözaltında olanlar aklanana kadar veriyoruz kupayı" diye belirtmiştir zaten açıklamada. Beşiktaş'ın yönetim kurulu böyle bir kararı olduğunu bize iletti." ifadelerini kullandı.(sabah)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star