Ana Sayfa Spor Şike Operasyonunu, Zekeriya Öz Başlattı

Şike Operasyonunu, Zekeriya Öz Başlattı

Şike soruşturmasını, Ergenekon davası ile adını duyuran Savcı Zekeriya Öz başlattı. Dosya, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Öz'ün ardından daha önce Balyoz soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk'e devredildi.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2011 Pazartesi 13:02
Şike Operasyonunu, Zekeriya Öz Başlattı
Büyük soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk'in de Fenerbahçeli olduğu belirtildi. Aziz Yıldırım'ın savcıların kendi aralarında oynadığı bir halı saha maçına da katılarak tribünden destek verdiği ve fotoğraf çekildiği öğrenildi. Soruşturmanın devam ettiği süre içerisinde eski 2010 Aralık ayında Ergenekon savcısı Zekeriya Öz ile Fenerbahçe Klübü Başkanı Aziz Yıldırım Etiler'de bir açılışta bir arada görüntülenmişti.

SORUŞTURMAYI Zekeriya Öz BAŞLATTI        

Futbolda şike iddialarına yönelik operasyona ilişkin soruşturmanın, Giresunspor eski başkanı Olgun Peker’in, "Organize suç örgütü oluşturarak, maçların skorlarını baskı ve tehdit ile etkilediği" gerekçesiyle o dönemde Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı olan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz tarafından başlatıldığı bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri, bir ihbar üzerine Giresunspor eski başkanı Olgun Peker’in, "organize suç örgütü oluşturarak, maçların skorlarını baskı ve tehdit ile etkilediği" gerekçesiyle 2010 yılının Aralık ayında soruşturma başlatıldığını bildirdiler.(hürriyet)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star