Ana Sayfa Türkiye Silopi'de 7 PKK'lı Teslim Oldu

Silopi'de 7 PKK'lı Teslim Oldu

PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarından kaçan 7 kişi, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde güvenlik güçlerine teslim oldu

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2012 Pazartesi 13:41
Silopi'de 7 PKK'lı Teslim Oldu
Batman Valiliği, Şahısların kandırılarak dağa götürüldüklerini ve ilk fırsatta kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduklarını söylediklerini açıkladı.

Batman Valiliği, PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarından kaçan 7 kişinin, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde jandarma birliğine teslim olduğunu açıkladı. Aralarında Batmanlı C.Ö.'nün de bulunduğuPKK'lıların, 25 Ocak günü teslim olduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Edinilen bilgiye göre C.Ö.'nün ve diğer 6 PKK'lının, 2010 ve 2011 yıllarında içinde bulundukları maddi ve ailevi sıkıntılarından yararlanılmak suretiyle kandırılarakPKK'ya katıldıkları, örgütün iç yapısını ve kirli yüzünü öğrenmeleri üzerine yakaladıkları ilk fırsatta kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldukları öğrenilmiştir. Teröristlerin pişman olduklarını, şehir yapılanması içerisinde olan şahıslar tarafından vaatler ile kandırıldıklarını, PKK'ya katıldıktan sonra örgütün iç yüzünü öğrendiklerini, örgütün anlatıldığı gibi Kürt halkı için mücadele etmediğini öğrendiklerini ve örgüte katıldıklarından pişman oldukları için kaçtıklarını söyledikleri öğrenilmiştir.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da PKK operasyonu: 7 tutuklu

Şanlıurfa'da PKK operasyonu: 7 tutuklu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık