Ana Sayfa Güncel SİLOPİ'DE MAYINLI SALDIRI: 4 ŞEHİT!

SİLOPİ'DE MAYINLI SALDIRI: 4 ŞEHİT!

Başak Mahallesi'ndeki olayların ardından, mahalleye giden zırhlı polis aracının geçişi sırasında mayın patladı. Araçta bulunan 4 polis şehit oldu, bir polis ağır yaralandı.

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2015 Pazartesi 12:37
SİLOPİ'DE MAYINLI SALDIRI: 4 ŞEHİT!

RADİKAL - Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde 1 polisin şehit olduğu, 3 kişinin hayatını kaybettiği Başak Mahallesi’ndeki olayların ardından, bugün mahalleye giden zırhlı polis aracının geçişi sırasında yola tuzaklanan mayın patladı. Patlamada araçta bulunan 4 polis şehit oldu, bir polis ağır yaralandı.
Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde geçen cuma günü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerinin güvenlik güçlerinin girişini engellemek için kazdığı hendekleri kapatmak için gittiği Başak ve Barbaros Mahallesi’nde polislere ateş açılmasıyla çıkan olaylarda, polis memuru Muhammet Onur Demir şehit olurken; Hamdi Ulaş, Kamuran Bilin ve Hıdır Tamboğa adlı vatandaşlar yaşamlarını yitirmişti.

Olayların ardından bu sabah saatlerinde Başak Mahallesi’ne giden polis ekibine bombalı tuzak kuruldu. Polis zırhlı aracının geçişi sırasında yola tuzaklanan mayın patladı. 

Patlamada araçta bulunan 4 polis şehit oldu, bir polis ağır yaralandı. Olayın ardından polis ekipleri mahallede geniş çaplı operasyon başlattı. Mahalleden yer yer silah sesleri geldiği duyuldu. (Mehmet Selim YALÇIN/SİLOPİ)

kaynak:Radikal

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yazar: Göazaltılar demokratik siyasetin önünü tıkadı

Yazar: Göazaltılar demokratik siyasetin önünü tıkadı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık