Ana Sayfa Güncel Silvan'daki Hain Saldırı

Silvan'daki Hain Saldırı

Şanlıurfa'da, Ülkü Ocaklarına mensup bir grup, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit olduğu terör saldırısını protesto etti.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2011 Pazar 18:52
Silvan'daki Hain Saldırı
Yıldız Meydanı'nda toplanan grup, üzerinde "Gün Birlik Günüdür, Bir Olalım İri Olalım, Diri Olalım" yazılı dövizler ve Türk bayraklarıyla Köprübaşı Caddesi istikametine doğru yürüyüşe geçti.

"Kürt, Türk kardeştir; ayrım yapan kalleştir, Şehidim hakkını helal et, İmralı'yı basarız, Apo'yı asarız" şeklinde slogan atan gruptakiler, Karakoyun İş Merkezi'nde toplandı. Burada gruptakiler adına basın açıklamasını okuyan Ülkü Ocakları Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özkutlu, Silvan'daki hain saldırıyı kınadı.

"Şehitlerin uğruna öldüğü bu vatanı kanımızın son damlasına kadar koruyacağız" diyen Özkutlu, şunları kaydetti:

"Belli çevrelerin övünerek dillerinden düşürmedikleri açılım ve yeni anayasa söylemeleri artık anlaşılmıştır ki PKK açılımına dönüşmüştür. Türk devletinin, Türk milletinin bu kadar aciz durumda kaldığı tarih boyunca görülmemiştir. Bizler Ülkücü Gençlik olarak, her yerde ve her zaman tepkimizi ortaya koyacağız. "

Açıklamanın ardından bir süre slogan atan grup, olaysız dağıldı. Yürüyüş esnasında polisin çevrede önlem aldığı görüldü.

(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star