Ana Sayfa Güncel Silvan'daki Hain Saldırıya Kınama

Silvan'daki Hain Saldırıya Kınama

Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Atçı, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit edildiği saldırıyı kınadı.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2011 Pazartesi 17:18
Silvan'daki Hain Saldırıya Kınama
Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Atçı, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit edildiği saldırıyı kınadı.

Atçı, yaptığı yazılı açıklamada, demokrasinin bireylerin ve toplumların başarmak zorunda olduğu "birlikte yaşama" hedefinin gerçekleştirilmesini sağlayan bir seçenek olduğunu belirterek, demokrasiyi bütün kural ve kurumlarıyla hayata geçirme çabalarının hızı ve sayısının artışına paralel olarak bu çabaları engellemeye dönük "gayri insani eylemlerin" sayısının da aynı oranda artacağını ileri sürdü.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerce yapılan saldırıyı kınadıklarını aktaran Mahmut Atçı, açıklamasında şunları kaydetti:

"Milletimizi yasa, anaların gözlerini yaşa boğan, 13 gencimizin şahadeti de bu gayri insani çabaların tertip merkezlerinin ortaklığının eseridir. Bu ve benzeri menfur olayları tertipleyen kirli eller, demokratikleşmede mesafe kat etmemize ve kardeşçe yaşamamıza engel olamayacaklardır.

Demokratikleşme çabalarının bütün Türkiye sathında ve bütün vatandaşlar için verilmesi, demokrasinin ülke topraklarının bütününde hakim kılınması ve bu ülkenin farklı kültürlerine mensup insanlarının ortak malı haline getirilmesi gerekirken ülkemizin bir bölümüne ve bu ülkeyi birlikte kuran insanların bir kısmına özerklik elbisesi dikmeye çalışmak; sorunları birlikte çözmek yerine çözüme karşı direnç göstermek stratejisinin benimsenmesidir. "
(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü resmen iptal oldu

Karaköprü resmen iptal oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık