Ana Sayfa Urfa Haberleri Şimdi de Abide tıkanacak

Şimdi de Abide tıkanacak

Başkan Fakıbaba’nın AK Parti’den uzak olduğu dönemlerde tartışma konusu olan Abide kavşağı projesindeki hatanın acısı vatandaşa çıkacak. Siyasi çekişmelere kurban edilen belediyenin kavşak projesinin önemi, yeni açılan yollarla ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2013 Perşembe 05:48
Şimdi de Abide tıkanacak

Şanlıurfa Belediyesi tarafından başlatılan Şanlıurfa Diyarbakır karayolunda 50 metrelik yol çalışması bitme aşamasına geldi. Genişleyen yollarla şehir merkezine doğru hızlı bir trafik akışı başlarken, siyasi çekişmelere kurban giden belediyenin projesinin önemi şimdi anlaşılmaya başladı.
Abide kavşağını dört bir yönde işleyen yeraltı kavşağı olarak tasarlayan Şanlıurfa Belediyesi’nin projesi yerine, o dönem Ahmet Fakıbaba’ya muhalefet olan hükümetin tutumu, Abide kavşağını içinden çıkalamaz hale soktu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in girişimleri sonucu, 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan alınan izinle içeri çekilen askeriye duvarlarının ardından yolda hummalı bir çalışma başlatıldı. Şanlıurfa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarında çift taraflı 50 metre yol genişletildi. Genelde sıkışan trafiği ile bilinen Tugay yolu artık kentte ciddi anlamda trafiği hafifletecek. Ancak Abide kavşağında yığılmaların önüne geçemeyccek.
Şanlıurfa Belediyesi’nin, Abide kavşağına çift katlı yeraltı kavşağı yapılması fikrine, Karayolları kavşak altından geçen Cavsak deresini bahane göstererek karşı çıkmış ve mevcut projeyi uygulamıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık