Ana Sayfa Urfa Haberleri SİNEK KÜÇÜKTÜR AMA MİDE BULANDIRIR

SİNEK KÜÇÜKTÜR AMA MİDE BULANDIRIR

Şanlıurfa büyükşehir oldu. Karaköprü ile birlikte haliliye ve Eyyübiye adı altında 2 belediye daha oluştu. Yani şehrin yükü bir belediyedeyken bir kaç belediyeye pay edildi. Bu da eskiye nazaran yükün biraz daha azaldığını gösteriyor. Ama gelin görün ki göz önünde olanlar bunun tam tersini söylüyor.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2014 Perşembe 15:47
SİNEK KÜÇÜKTÜR AMA MİDE BULANDIRIR

Yerel seçimler öncesi belediye olan seçimden sonra ise resmi anlamda büyükşehir olma hüviyeti kazanan Şanlıurfa, yeni kurulan belediyelerle birlikte tek olan belediyeye nazaran yükün azalacağını hata daha kaliteli hizmet alacağını düşünüyordu. Gelin görün ki belediyeler arttıkça sanki hizmetlerde de aksama yaşandı. Ne zaman konuşulsa yeni bir oluşum içerisindeyiz, yapıya alışıyoruz denildi. Vatandaşta bu savunmaya hak vererek yaşananlara sağduyulu yaklaştı.

Öyle ki yorgunluğunuz nasıl ki yemek yemenize, su içmenize engel değil, göz önünde duran, küçük ama büyük sonuçları beraberinde getirecek bazı durumları da görmezden gelemezsiniz.

Bu haberde, söylenen bu kadar söze örnek teşkil edecek nitelikte.

Şehrin en gözde yeri konumunda olan divan yolu caddesinde bir dinlenme alanı ve bu alanın içinde bir çeşme var ki yetkililerin kendilerini ne zaman göreceklerini sabırsızlıkla bekliyor. Neyi mi var bu çeşmenin? Neyi yok ki… Musluklar arızalı hatta yerinden sökülmüş. Kullanılan, suyun akıp gittiği hatta akıp gidemediği bölüm arızalı su bu bölümden taşarak yerlere saçılıyor. “siz bana yol yapmazsanız ben yolumu bulurum dercesine”.

Vatandaşın yorgunluğunu atmak için uğradığı bu alanda parke taşlarının bazıları kalkmış va ne yazık ki musluktan akan sular bu taşların arasından zemine geçip diğer taşlarında yerinden kalkmasına neden oluyor.

Sorun bunlarla da bitmiyor. En büyük sorun buranın geliş gidiş güzergahında olması yani tüm bu olumsuzlukların yerli yabancı, o yolu kullanan herkesin gözünün önünde gerçekleşmesi.

Seçimde asli görevini yerine getirerek oy kullanan vatandaş ise duruma “böyle bir ilgisizlik olmaz” diyerek yorum getiriyor. Bizde yetkililere “sinek küçüktür ama mide bulandırır sözünü” hatırlatarak vatandaşın gözü önünde cereyan eden bu olumsuzlukları görmeye çağırıyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star