Ana Sayfa Urfa Haberleri SİNEKLE MÜCADELE SÜRÜYOR

SİNEKLE MÜCADELE SÜRÜYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, sivrisinek ve sineklerin üremesini önlemek amacıyla başlattığı ilaçlama çalışmalarını sürdürürken, yakın dönemde 25 bin 750 litre ilacın yanı sıra 400 bin metre sinek bandı kullandı.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2014 Pazartesi 14:55
SİNEKLE MÜCADELE SÜRÜYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in büyük önem verdiği sivrisinek ve karasinekle mücadele ve bunlara önleyici hizmetlerle ilgili olarak Şanlıurfa merkezde her gün akşam saatlerinde 7 araçla ilaçlama yapılıyor.

 

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca, kentin muhtelif yerlerinde 6 ayrı ekiple püskürtme aracı ile karasinek ve sivrisinek olmak üzere haşereyle mücadele ediliyor.

 

Bu sezon yapılan ilaçlama çalışmasında 25 bin 750 litre ilaçlama yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri,  karasineklerin yoğun olduğu bölgelerde Bin 780 kafes tipi kurarken, farklı bölgelerde ise 400 bin metre sinek bandı astı. Sivrisinek, karasinek ve bunların üremesini önleyici faaliyetlerini de büyük bir kararlılıkla devam ettiren Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki yıl kent genelinde yapılacak çalışmaların planlamasını da yapıyor.

 

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mustafa Kaytan, amaçlarının Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in talimatları doğrultusunda vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star