Ana Sayfa Urfa Haberleri Sineksiz bir yaz için

Sineksiz bir yaz için

Giriş Tarihi: 18 Mart 2015 Çarşamba 04:51
Sineksiz bir yaz için

Eyyübiye Belediyesi tarafından bir şubatta başlayan vektör kontrol çalışmaları 38 merkez mahalle 115 köy olmak üzere toplam 153 mahallede aralıksız devam etmektedir.

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Şubat ayı içerisinde; 576 sivrisinek larva üreme noktası,213kapalı alan ilaçlaması,1051 logarda sıcak sisleme,213 adet gübrelik de karasinek larva ilaçlaması, 40 adet boş mağara,244 adet ahırda karasinek ergin mücadelesi,135 adet yağmur su kolektöründe sıcak sisleme ve sivrisinek larva mücadelesi,200 adet bina sığınağı(hamamböceğine karşı),200 adet su kuyusu,18 adet fosseptik,93 park ve 7 adet mezarlık olmak üzere 2990 noktada haşerelere karşı ergin ve larva mücadelesi gerçekleştirdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Mart ayında Eyyübiye’lilerin  ortak alanları olan mezarlıklarda etkili bir çalışma yürütmektedir. Parklarda ve mezarlıklarda ilaçlama çalışmaları yapılarak haşerelerden arındırılmaktadır.

İlaçlama ekipleri, vatandaşları vektör kaynaklı hastalıklardan korumak amacıyla yapılan çalışmalar bilimsel veriler ışığında üstün uygulama teknikleri, etkinlik derecesi yüksek, çevresel riskleri minimize olan, farklı etken maddelerden ve haşereye spesifik olan ürünlerden oluşan geniş bir ürün portföyü kullanılmaktadır.  Etken maddeleri WHOPES tarafından onaylı, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı larvasitler ve adultisitler kullanılmaktadır.

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün,  vatandaşların beklentilerini karşılayacak donanımlı, eğitimli ekip ve ekipmanla vatandaşların sineksiz yaz geçirmesi, halk sağlığının korunması, en üst düzeyde hizmet alması, koruyucu hekimlik faaliyetinin tam anlamıyla gerçekleştirmek maksadıyla Kışlak Mücadeleyle başlayan çalışmaların yıl boyunca aralıksız bir şekilde devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık