Ana Sayfa Kültür/Sanat Sinema Günleri Başlıyor

Sinema Günleri Başlıyor

Kayapınar Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından “Yıldızlar altında sinema keyfi” sloganıyla altıncısı yapılacak parklarla sinema günleri başlıyor.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2011 Cumartesi 11:08
Sinema Günleri Başlıyor
Haftada dört gün yapılacak film gösterimleri yaz boyunca devam edecek.Kayapınar Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak yaz aylarında parlara gelen halkın güzel vakit geçirmesi için yaptığı film gösterimlerinin altıncısı başlatıyor. Konu hakkında açıklama yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Büyükbayram, “ Yazın sıcak nedeniyle halkımız parklara rağbet ediyor. Belediye olarak bu durumda halkımızın parklarda geçirdiği zamanı renk katmak adına yaptığımız film gösterim günlerinin altıncısını başlatıyoruz. Bu yıl yine çok izlenen sosyal içerikli filmlerin gösterimini yapacağız. Bunun yanında bölgede yaşananları konu edinen belgesel gösterimlerimizde olacaktır. Her yıl yaptığımız gösterimleri binlerce kişi izliyor. Belediye olarak bu yönlü etkinliklerimiz artarak devam edecektir “ açıklamasında bulundu.

Bu yıl dört parkta gösterimler olacak Bu yıl altıncısı yapılacak “Yıldızlar altında sinema keyfi’ film gösterim haftanın dört gönü yapılacak. Buna göre film gösterimleri Çarşamba Eko Park, Perşembe 8 Mart, Cuma Gaziler Devreşe Evde Parkı ve Cumartesi akşamı ise Huzurevlerinde bulunan Ahmet Arif Parkı’nda yapılacak. Altıncısı yapılacak parklarda sinema günleri kapsamında  ‘İki dil, bir bavul’, ‘Beynelminel’,  ‘Babam ve oğlum, ‘Dondurmam Kaymak’, ‘Gitmek’, ‘Son Cellât’  ‘O da Beni Seviyor’, ayrıca Yılmaz Güney’in Güney Vakfı tarafından Kürtçe seslendirilmesi yapılan ‘Ağıt‘ filmlerinin gösterimi yapılacak.(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star