Ana Sayfa Urfa Haberleri SİNGAPURLULARDAN 5000 BATTANİYE

SİNGAPURLULARDAN 5000 BATTANİYE

Soğuk kış günlerinin zor geçtiği bu günler de Singapur’dan gelen 5000 battaniye Kimse Yok Mu Derneği tarafından Suriye’den gelen mültecilere dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2015 Pazar 07:52
SİNGAPURLULARDAN 5000 BATTANİYE

Quisea adlı yardım kuruluşu tarafından Singapurlu halktan toplanan yardımlar Suriyelilerin yoğun yaşadığı bölgelerde ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırıldı.

                Şanlıurfa’ya gelen Singapurlular 1500 battaniyeyi kendi elleriyle dağıttılar. Kimse Yok Mu Derneği Şanlıurfa Şubesi iyilik mağazası önünde ve Eyyübiye mahallesinde Ouiswa Derneği yetkilileri ile birlikte yapılan dağıtım sevince sebep oldu. Soğuk günlerde özellikle kenar mahallelerdeki sağlıksız evlerde bir aileye belki onlarca battaniye gerekiyor.

                Quiwa derneği yetkilisi Halit İbrahim” Yeni kurulmuş bir derneğiz, çalışmalarımız devam edecek, gördüğümüz şartlar bizi çök üzdü. Türkiye’de bu kadar mülteci olduğunu bilmiyorduk. 1.7 milyon civarında bir Suriyeli mülteciden bahsediliyor. Korkunç bir rakam. Bunları duyunca yaptığımız yardımların ne kadar küçük kaldığını daha iyi anlamış olduk. Kimse Yok Mu’ ya teşekkür ediyoruz bizlere her konuda yardımcı oldular” dedi.

               Kimse Yo Mu Şanlıurfa Şube müdür Fevzi Şahin de” Bu insanlara şartları göstermek ve daha fazla yardımları celbetmek için elimizden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Battaniye ve gıda konusunda çok ihtiyaç olduğunu söyledik. İnşallah daha başka yardım kurumlarını da bu organizasyonlara katılımını sağlarız” dedi

Suriyeli Ahmet Hayyani “ Kamplarda kalan insanlara devlet tarafından yardımlar yapılıyor. Ancak şehri içinde yaşayan bizler çok zor şartlarda yaşamaya çalışıyoruz. Ev kiraları çok pahalı, İş yok. Elektrik su parası ödemede güçlük çekiyoruz. Bu yardımlar birazcık bizi rahatlatsa da büyük sorun olan kira ve gıda konusunda sıkıntı yaşıyoruz “ diye konuştu.

               

                 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık