Ana Sayfa Urfa Haberleri SINIR'DAN GEÇİŞLER BAŞLADI!

SINIR'DAN GEÇİŞLER BAŞLADI!

IŞİD tehdidinden kaçan yüzlerce insanın toplandığı Suruç İlçesi'ne bağlı Dikmetaş Köyü'nün karşısından çatışma sesleri gelince, Kürtlerin ülkeye girişine izin verildi.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2014 Cuma 13:31
SINIR'DAN GEÇİŞLER BAŞLADI!

IŞİD'in saldırılarından kaçarak Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi Dikmetaş Köyü sınırına gelen Kürt asıllı Suriyelilerin sınırda bekletilmelerine tepki gösteren vatandaşlara güvenlik güçleri müdahalede bulunmuş, asker ve polis, kalabalığı biber gazı ve tazyikli su ile dağıtmaya çalışmıştı. İlerleyen dakikalarda çatışa seslerinin yükselmeye başlamasıyla sınır açıldı ve bekleyenlerin Türkiye'ye girişine izin verildi.
ÇATIŞMA SESLERİ DUYULMAYA BAŞLADI
IŞİD tehdidinden kaçan yüzlerce insanın toplandığı Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ne bağlı Dikmetaş Köyü'nün karşısındaki Suriyeli köylerinden, çatışma sesleri duyulmaya başladı.
Telabyad'dan Kobani'ye doğru ilerleyen IŞİD militanlarının güzergah üzerindeki köyleri ele geçirmek istemeleri nedeniyle duyulan gelen çatışma sesleri, örgütün, kaçan Suriyelilerin bulunduğu bölgeye yaklaştığı şeklinde yorumlanıyor. Zaman zaman duyulan silah ve patlama sesleri, hem sınırda bekleyen Kürtleri, hem de Türkiye tarafındaki vatandaşları tedirgin etmeye başladı.
TAKVİYE POLİS GÖNDERİLDİ
Çatışma seslerinin gelmesi üzerine sınır hattındaki güvenlik önlemlerine ek olarak Şanlıurfa'dan da takviye polisler gönderildi.
HEDEF OLMAMALARI İÇİN GEÇİŞLERİNE İZİN ÇIKTI
Bu gelişmelerin ardından sınır kesiminde bekleyen Kürtlerin, hedef olmaması için geçişlerine, saat 13.00'den itibaren izin verilmeye başlandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık