Ana Sayfa Urfa Haberleri SINIRI GEÇMEK İSTEYENLER UYARI ATEŞİYLE ÖNLENDİ

SINIRI GEÇMEK İSTEYENLER UYARI ATEŞİYLE ÖNLENDİ

SURİYE sınırındaki Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, geçişlerine izin verilmeyen ve duvarı aşarak Türkiye'ye gelmek isteyen Suriyeliler, güvenlik güçlerinin havaya uyarı ateşi açması üzerine dağıldı.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2014 Pazartesi 10:13
SINIRI GEÇMEK İSTEYENLER UYARI ATEŞİYLE ÖNLENDİ

Akçakale'nin karşısında bulunan Suriye'nin Telabyad ilçesi, geçen ocak ayında şiddetli çatışmalarla El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü kontrolüne geçerken, Türkiye güvenlik gerekçesiyle 6 Ocak günü Akçakale Sınır Kapısı'nı geçişlere kapattı. Akçakale Kaymakamlığı bugün kendilerine başvuran bir grup Suriyeli'nin halen geçişlere kapalı olan sınır kapısından ülkelerine gitmesine özel izinle onay verdi. Kaymakamlığın onayı üzerine ülkelerine gitmek isteyenler, işlemlerinin ardından sınır kapısını kullanarak Suriye'ye geçti.

Bu sırada bir süreden bu yana Telebyad'da bulunan ve ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçan bazı Suriyeliler Türkiye'ye geçmek istedi. Güvenlik güçlerinin izin vermediği gruptaki bazı Suriyeliler, mayınlı bölgeyi geçip sınır kapısındaki duvarı aşarak yurda kaçak olarak girmeye çalıştı. Uyarılara rağmen duvara tırmanmakta ısrar eden Suriyeliler, güvenlik güçlerinin havaya ateş açmasının ardından döndü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık