Ana Sayfa Türkiye SIRAT KÖPRÜSÜ`NE DÜNYADA ÇIKTI!

SIRAT KÖPRÜSÜ`NE DÜNYADA ÇIKTI!

Almanya`da ölen gurbetçi defnedilmek üzere Trabzon`a getirildi. Ancak cenazesinin başına gelenleri görenler `bu kadarına da pes` demekten kendini alamadı...

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2012 Perşembe 14:14
SIRAT KÖPRÜSÜ`NE DÜNYADA ÇIKTI!
15 Yaşında Almanya’ya yerleşen Bayram Kuku 52 yaşında kalp krizi geçirip vefat edince memleketi Trabzon Sürmene Oylum Merkez Mahallesi Cevizli Mevkii’ndeki baba ocağında defnedilmek üzere getirildi.

Bayram Kuku´nun cenazesi, 7000 kilometre uzaktan karayolu ile getirildiği memleketinde, baba evinin önündeki kabristanlığa çay ve yük taşımak için kullanılan teleferiğe konularak taşınmak zorunda kaldı.

Kuku’nun acılı babası Şevki Kuku, “Ben bu memlekete Almanya’da çalışarak 360 bin mark para getirdim, devletime katkımın olması için yatırımımı buraya yaptım. Oğlum da 35 yıl Almanya’da çalışıp yatırımlarını Türkiye’ye yaptı fakat kalp krizinden öldü. Baba ocağındaki aile kabristanlığına defnedilmek için yol bile yok ki; oğlumu mahalleme, evimin önüne getirip defnedeyim. Mecburen çay ve yük taşımak için kullandığımız teleferiğe koyarak oğlumu kabristanlığımıza getiriyorum. Başbakanımıza sesleniyorum. Biz hani çağdaş bir ülkeydik? Hani örnek alınan bir ülkeydik? Nerede bizim yolumuz? Biz acılarımızı da böyle mi paylaşıyoruz? Biz bunu mu hak ediyoruz? Bu ülkeden hiçbişey istemiyorum. On hanelik bir mahalleyiz. Kapımızın önüne yol istiyoruz.” diyerek duruma tepki gösterdi.
caytvhaber.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star