Ana Sayfa Türkiye ŞIRNAK'IN İDİL İLÇESİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

ŞIRNAK'IN İDİL İLÇESİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Şırnak'ın İdil ilçesinde ve Dirsekli köyünde saat 23.00'ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İlçe halkının yüzde 90'ı operasyon beklentisiyle evlerini boşaltmıştı.

Giriş Tarihi: 16 Şubat 2016 Salı 12:17
ŞIRNAK'IN İDİL İLÇESİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Şırnak'ın İdil ilçesi, Cizre sokaklarının temizlenmesinin ardından, operasyon sırasının kendisine gelmesini bekliyordu. Ve beklenen oldu. İdil ilçesi ve Dirsekli köyü'nde saat 23.00'ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Şırnak Valiliği "16.02.2016 Salı günü (Bugün) saat 23:00'ten itibaren, İlimiz İdil İlçe merkezinde ve Dirsekli Köyü'nde, bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanmış çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir." açıklamasını yaptı.

 

GÖZLER İDİL'DEYDİ

Hükümetin hendek ve barikat kurulan her yere operasyon yapılacağını ilan etmesinden sonra, İdil'de de yasak ilan edilip operasyon düzenleneceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Zira iddialara göre ilçede en az 400 hendek ve barikat var.

OPERASYON 'GELİYORUM' DEDİ

İdil'e son haftalarda yemek, yatak, revir konteynırlarının getirilmesi, ilçedeki birçok okula özel harekat polisi ve jandarmalardan oluşan güvenlik güçlerinin yerleştirilmesi, ilçedeki öğretmenlere, ilçe dışında seminer görevi verildiğine dair mesajların gönderilmesi gibi gelişmeler de, operasyon beklentisini artırmıştı. Bu nedenle ilçe halkının yüzde 90'ı da evlerini terk edip, güvenli yerlere çekilmişti. KAYNAK: HABERLER.COM

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star