Ana Sayfa Urfa Haberleri Sırrın'da Elektrikleri Kesilince Karayolunu Trafiğe Kapattılar (video)

Sırrın'da Elektrikleri Kesilince Karayolunu Trafiğe Kapattılar (video)

Şanlıurfa'da, elektriği abone olmadan kullandıkları gerekçesiyle Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) tarafından elektrikleri kesilen bir grup, Şanlıurfa-Mardin karayolunu bir süre ulaşıma kapattı

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2012 Pazar 11:08
Sırrın'da Elektrikleri Kesilince Karayolunu Trafiğe Kapattılar (video)
Şanlıurfa'da, elektriği abone olmadan kullandıkları gerekçesiyle Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) tarafından elektrikleri kesilen bir grup, Şanlıurfa-Mardin karayolunu bir süre ulaşıma kapattı. Polis ekipleri uyarılara rağmen dağılmayan gruptan 10 kişiyi gözaltına aldı.

DEDAŞ ekipleri, Sırrın Mahallesi "Küme Evler"de yapılan denetimlerde

"abonesiz elektrik" kullandıkları tespit edilen 15 evin elektriğini keserer, haklarında işlem başlattı.

Bu duruma tepki gösteren bir grup, Şanlıurfa-Mardin karayolunu kısa bir süre trafiğe kapattı. Olay yerine gelen polis ekiplerinin uyarıları üzerine grup, yolu trafiğe açtı, ancak yolun kenarında beklemeye devam etti. Uyarılara rağmen dağılmayan gruba polis ekipleri müdahale ederek, 10 kişiyi gözaltına aldı.

Eylem yapan gruptakiler adına gazetecilere açıklama yapan Ali Ceylan, abone yaptırmak için DEDAŞ'a ve belediyeye müracaat ettiklerini, evlerinin bulunduğu yerin "köy veya mahalle" şeklinde statüsünün belirlenememesi nedeniyle bir sonuç alamadıklarını ifade ederek, "Hem abonelik vermiyorlar hem de ceza kesiyorlar, biz de ne yapacağımızı bilmiyoruz. Artık sesimizi yetkililere duyurmak istiyoruz" dedi.

Bu arada söz konusu yerleşim yerinin önceden köy sınırlarında olduğu ancak daha sonra Belediye sınırına dahil edildiği öne sürüldü. Bu konuda yaşanan belirsizlik nedeniyle yerleşim biriminde yeni inşa edilen evlere altyapı hizmeti verilemediği, DEDAŞ'ın da aboneliklerini bu nedenle yapamadığı kaydedildiYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık