Ana Sayfa Urfa Haberleri Sistem Arızalandı, Hastalar Mağdur Oldu (video)

Sistem Arızalandı, Hastalar Mağdur Oldu (video)

Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde, Sosyal Güvenlik Kurumu ile hastane arasında otomasyonu sağlayan sistemde meydana gelen arıza nedeniyle hastalar mağdur oldu.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2012 Pazartesi 13:17
Sistem Arızalandı, Hastalar Mağdur Oldu (video)
Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde, Sosyal Güvenlik Kurumu ile hastane arasında otomasyonu sağlayan sistemde meydana gelen arıza nedeniyle hastalar mağdur oldu. Bir haftadır devam eden arıza nedeniyle tedavilerini yaptıramadıklarını iddia eden vatandaşlar ile doktorlar arasında tartışmalar çıktı. Sistem nedeniyle mağdur olan hastalar duruma tepki gösterirken, polisler de olası kavga ve tartışmaları engellemek için hastanede önlem aldı.

Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde sabah mesai başladıktan kısa süre sonra, Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki hastalara ilişkin her türlü provizyon, ücretlendirme ve tahakkuk işlemlerinin takibinin yapıldığı otomasyon sisteminde arıza oluştu. Geçen hafta da aynı sorunla karşılaşıldığını ve tedavi olamadığını iddia eden vatandaşlar, duruma tepki göstererek hastanedeki doktorlarla tartışmaya başladı. Yoğunluk meydana gelen hastanede yaşanan tartışma üzerine doktorlar polislerden yardım istedi. Çağrı üzerine hastaneye giden polis önlem alırken, vatandaşlar ise sistemde oluşan aksaklık nedeniyle mağdur olduklarını ifade edip duruma tepki gösterdi. Günlük bin 500 hastanın tedavi gördüğü hastanede sistemin çökmesiyle birlikte onlarca hasta koridorda beklemeye başlarken, duruma tepki gösteren bazı hastalar ise çareyi özel hastanelere gitmekte buldu.

Hastane yetiklilikleri de sistemde yaşanan arızanın giderilmesi ile birlikte, günlük kota uygulaması yapmayacaklarını ve hastaların tedavilerini seri şekilde gerçekleştireceklerini dile getirdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık