Ana Sayfa Urfa Haberleri SİV-İL-DER halkı kandıran siyasetçi giremez mesajı

SİV-İL-DER halkı kandıran siyasetçi giremez mesajı

Siverek'i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği, boş vaatlerle seçmenleri aldatan siyasetçilere ders olsun diye dernek binasının girişine "SİYASETÇİLER DERNEĞİMİZE GİREMEZ" pankartı asarak basın açıklaması okudu.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2011 Cumartesi 01:18
SİV-İL-DER halkı kandıran siyasetçi giremez mesajı

Siverek'i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği, boş vaatlerle seçmenleri aldatan siyasetçilere ders olsun diye dernek binasının girişine "SİYASETÇİLER DERNEĞİMİZE GİREMEZ" pankartı asarak basın açıklaması okudu.

Her seçimde milletvekili adaylarının “Beni Seçin, Size Hizmet Edeceğim” Veya “Size Hizmet Etmek İçin Aday Oldum”  şeklindeki söylemlerle oy istediklerine fakat seçildikten sonra bir sonraki seçimlere kadar halkın huzuruna çıkmadıklarına şahit oluyoruz. 
 
Bugüne kadar her seçimde aynı senaryoyu yaşadık.
 
Seçilen adayların seçim propagandalarında yer alan söylemlerin hiç birini uygulamadığını, sözlerini tutmadıklarına tanık olduk. Seçimler bittikten sonra her defasında verilen sözler unutulmuş; vekillerimiz seçmenlerine sırtını dönmüş, onlardan uzaklaşmış, hatta onları yok saymışlardır. 
 
Unutulmamalıdır ki halk seçimlerde vekillerini seçiyor, kral seçmiyor.
Bu seçim arifesinde Siverek’te ilk kez, öncülüğünü aydın gençlerimizin yaptığı “İl hakkımızı alabilmemiz için seçimi boykot etme” fikri çerçevesinde önemli tartışmalar yaşanmaktadır. Böyle bir ortamda geçmişteki deneyimlerimizden de ders alarak, dernek yönetim kurulumuz “Projesi Olmayan, Halkı, Muhtarları Ve Stk’leri Yok Sayan Siyasetçiler Siverek’i İl Yapma Ve Kalkındırma Derneği’ne Giremez”  kararı almış bulunmaktadır.

Derneğimiz her zaman siyaset üstü olmaya gayret etmiş ve siyaset üstü olmayı da başarmıştır. Hiçbir kişiye, adaya veya partiye yönelik olumsuz bir düşüncemiz yoktur ve olamaz. Tüm parti ve adaylara aynı mesafede durmaktayız.

Bu kararın alınmasının gerekçesi seçimlerde gerek partilerin ve gerekse milletvekili adaylarının seçilmek için olmayacak veya uygulamayacakları sözleri yeniden verecekleri gerçeğidir. Bu seçimlerde yine projesi olmayan, halkın içinde yer almayan, onları yok sayan, hiçbir STK da görev almamış, herhangi bir alanda eğitimi ve uzmanlığı olmayan adayların çokluğudur. Muhalefet partileri de içinde olmak üzere istisnasız tüm partilerin seçim dönemleri hariç Siverek’i, Siverekliyi unuttukları, yok saydıkları gerçeğidir. 
 
Bu kararın alınmasının diğer amacı siyasette ve yönetimde halkın,  STK ve Muhtarların ön plana çıkarılarak daha fazla ve daha etkili hizmetlerin istişare yoluyla alınmasının gerçekleşmesidir.
kaynak: sivereksehri

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da Sağnak yağış bereketi

Urfa'da Sağnak yağış bereketi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık