Ana Sayfa Magazin Şivan Perver ve Tatlıses'ten barış çağrısı (VİDEO)

Şivan Perver ve Tatlıses'ten barış çağrısı (VİDEO)

Erbil'de bir araya gelen ünlü müzisyenler Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses barış mesajı verdi.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2013 Cumartesi 00:58
Şivan Perver ve Tatlıses'ten barış çağrısı (VİDEO)

Erbil Divan Otel'de bir araya gelen Şanlıurfalı iki ünlü sanatçı hasret giderip sohbet etti. Birbiri ile kucaklaşan Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses, kamuoyuna barış mesajı verdiler.

İlk gençlik çağlarında Şanlıurfa'da birbirini tanıyan ancak Perver'in yurt dışına çıkışından bu yana ilk kez bir araya gelerek, Türkçe ve Kürtçe sohbet edip barış mesajları veren Perver ve Tatlıses'in buluşmasını AA görüntüledi.

40 yıl aradan sonra ilk

İbrahim Tatlıses ile gençlik yıllarında birbirlerini tanıdıklarını, Ahmet dayı dediği Tatlıses'in babasının yapıp sattığı ciğerleri yediğini ve çok sevdiğini hatırlatan Perver, yurt dışına çıktığından bu yana yaklaşık 40 yıldır görüşmediklerini ve ilk defa bir araya geldiklerini ifade etti.

Şivan Perver ise ''Biz gençlik yıllarımızda bir araya geliyorduk. Ben o zaman okuma süreci içindeydim. Hep okumak istiyordum. Sanatta öyle çok iddialı değildim. Fakat sonra baktık ki sanatla yararlı olacağız ve süreç öyle gelişti" diye konuştu.

Yaklaşık bir saat süren ve karşılıklı iltifat ve dostluk havasındaki buluşmada Perver ve Tatlıses, Türkiye'deki sanatçılara barış sürecine katılma çağrısıda bulundu.

 

AA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık