Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK BELEDİYESİ ESNAFIN CAMİ TALEBİNİ YERİNE GETİRDİ

SİVEREK BELEDİYESİ ESNAFIN CAMİ TALEBİNİ YERİNE GETİRDİ

Belediye tarafından sanayi parkında yapılan cami, kılınan Cuma namazıyla ibadete açıldı .

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2016 Cumartesi 03:09
SİVEREK BELEDİYESİ ESNAFIN CAMİ TALEBİNİ YERİNE GETİRDİ

Siverek Belediyesince Sanayi Sitesi esnafının talebi üzerine yaklaşık bir yıldır yapımı süren cami duaların ardından kılınan Cuma namazıyla esnafın hizmetine sunuldu.

 

Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğünce Şanlıurfa – Siverek karayolunda bulunan 3 bin 600 m2 yeşil alanın içindeki 150 metre kare kapalı ibadet alanı olan caminin yapımı bir yıllık çalışmanın ardından tamamlandı.

Yapımı tamamlanan cami Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, İlçe Müftüsü Burhan Barut, Belediye Meclis Üyeleri, Esnaf Odaları Başkanları ile sanayi esnafının katılımıyla ibadete açıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, “Sanayi sitesi esnafımızın ibadethane noksanlığını bildirmesi üzerine çalışmalara başlandı. Çalışmaların tamamlanması üzerine gerek çevre düzenlemesi gerekse ibadethanesiyle esnafımıza güzel bir alan kazandırdık. Camimizin özellikle Peygamber Efendimizin (s.a.v.) kutlu doğumunun olduğu hafta ibadete açılması daha anlamlı oldu. Başta caminin yapılması talimatını veren Belediye Başkanımıza ve yapımda emeği bulunan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Allah hayırlı ibadetlere vesile eylesin” dedi.

Siverek Maddeni Eşya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hacı İnan, kısa sürede esnafın ibadethane talebini yerine getiren Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

İlçe Müftüsü Burhan Barut’un yaptığı duanın ardından toplanan kalabalık camide Cuma namazı kıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık