Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK BELEDİYESİ MOBİL CENAZE ARACI HİZMETE GİRDİ

SİVEREK BELEDİYESİ MOBİL CENAZE ARACI HİZMETE GİRDİ

Kırsal mahallerde cenaze işlemleri yerinde ücretsiz vatandaşlara hizmet verecek.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2015 Perşembe 21:41
SİVEREK BELEDİYESİ MOBİL CENAZE ARACI HİZMETE GİRDİ

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Siverek Belediyesine gönderilen Mobil Cenaze yıkama ve taşıma aracı kırsal mahallelerde cenaze işlemlerini vatandaşlara ücretsiz olarak verecek.

 

Siverek Belediyesi tarafından şuan merkezde 3 cenaze aracıyla cenaze yıkama ve defin işlemlerinin ücretsiz yapıldığını kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Ali Gelener yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

"Belediyemize ait 3 defin mezarlığımız var. Bunlar Asri, Göksügüzel ve Tokdemir mezarlığıdır. Günün 24 saati defin işlemleriyle ilgili hizmet vermeye devam ediyoruz, üç cenaze arabamızı hem şehir içi hem de şehirlerarası nakil işlemlerinde kullanıyoruz. Yeni çıkan yasayla birlikte sorumluluk alanımız genişledi. Kırsal alan tamamen bizim sorumluluk altımıza girdi, bizde kırsal alanda vefat eden cenazeleri vatandaşlar mağdur olmasın diye yeni bir Mobil Cenaze Yıkama ve Taşıma Aracı aldık. Bu sayede kırsalda vefat eden vatandaşımızın talebi doğrultusunda mobil araçla gidilerek cenazenin tüm işlemlerini yaparak cenazeye sahibine teslim edeceğiz. Bundan önce kırsaldaki vatandaşımız cenazesini merkeze getirip yıkayarak tekrar geri götürmek zorunda kalıyordu, bundan sonra kırsala gidilerek tüm cenaze işlemleri ücretsiz yapılacaktır. Elektrik kesintilerini göz önünde bulundurularak mobil aracımızda jeneratör, klima ve tam teşekküllü olarak yerinde hizmet verecektir" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star