Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

SİVEREK BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek Belediyesi tarafından Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında hazırlanan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilen atık su arıtma tesisi ek projesi ile ilçe merkezinde dere ıslahı ve kanalizasyon, yağmur suyu kanal çalışmaları kapsamında 240 Km kanal döşeme çalışmaları devam ediyor.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2014 Perşembe 16:45
SİVEREK BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Belediye Başkanı Resul Yılmaz çalışmaların proje kapsamında devam ettiğini, ilk çalışmaların ana arterlerde kanal döşeme çalışmalarını ve dere ıslahının yapılacağını projenin tamamının 240 Km kanal döşeme çalışması olduğunu belirterek çalışmaların devam ettiğini" belirtti.

METRUK EVLERİN YIKIMINA BAŞLANDI

Siverek ilçesinde bulunan sahipleri tarafından terk edilen, yıkılmaya yüz tutmuş metruk binalar çevreye tehlike saçtığı gibi, özellikle madde bağımlısı kişilerin barınağı haline gelmişti.

İlçenin Hayriye Mahallesinde bulunan metruk binanın özellikle sokakta oynayan çocuklar için tehlike oluşturduğuna dikkat çeken Hayriye Mahallesi Muhtarı Ahmet İnan yaptığı açıklamada şunları kaydetti. "Mahallede bulunan binanın sahipleri yıllar önce buraları terk etmişti toprak çatılı bina yıkılmak üzere olduğu gibi geceleri madde bağımlılarının barınağı haline gelmişti. Vatandaşlar bu bina yüzünden dışarı çıkamaya bile korkuyorlardı. Belediyeye başvuruda bulunduk belediye iş makineleri gelip yıktı."

Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli ise, "Vatandaşların şikayet konuların önem veriyoruz. Yasal olarak durumu uygun olan metruk binaları yıkıp enkazlarını şehir dışına çıkarıyoruz bu konudaki çalışmalarımız devam edecek" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star