Ana Sayfa Eğitim SİVEREK EĞİTİM BİR-SEN TEMSİLCİLİĞİN’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

SİVEREK EĞİTİM BİR-SEN TEMSİLCİLİĞİN’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Başörtüsü ile okula devam ettiğinden İlköğretim okulları kılık kiyafet yönetmeliği gereğince kınama cezası aldığı için teşekkür belgesi verilmeyen öğrenciye Siverek Eğitim Bir-Sen Temsilciliği sahip çıktı.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2012 Salı 21:33
SİVEREK EĞİTİM BİR-SEN TEMSİLCİLİĞİN’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Siverek Eğitim Bir-Sen Temsilciliği başörtüsü ile okula gittiğinden dolayı okul idaresi tarafından kınama cezası verilmesinden dolayı teşekkür belgesi verilmeyen ilköğretim 7. sınıf öğrencisi Kevser Temur’u onur belgesi ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.
Konu hakkında açıklama yapan Siverek Eğitim Bir-Sen İlçe Sekreteri Mustafa Karael, “ Kamusal Alan” iddiasının koca bir yalan olduğunun altını çizdi. Karael, “Bütün insanların hangi dilden ve mezhepten olursa olsun, her yerde inançlarının gereklerini özgürce yaşayabilmelerini istiyoruz. Derslerinde son derece başarılı, arkadaşlarına ve öğretmenlerine karşı örnek davranışlar sergileyen bu kızımıza reva görülen bu cezanın haksız ve hukuksuz olduğunu düşünüyoruz. Ümidimiz bu ayıbın ve çifte standarttın yakın zamanda ortadan kaldırılmasıdır” dedi
Temur’a yapılan haksız uygulamanın MEB tarafından yayınlanan “Değerler Eğitimi” genelgesi ve uygulamasına ters düştüğü belirten Karael, “ Eğitim sistemi öğrencilerimizi kılık kıyafetleri ile değil; gösterdiği başarılar ve sergilediği olumlu davranışlarla değerlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

www.siverekgenclik.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star