Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK GENÇLİK PLATFORMU ÇALIŞMALARI

SİVEREK GENÇLİK PLATFORMU ÇALIŞMALARI

Üniversite okuyan Siverekli gençler tarafından kurulan Siverek Gençlik Platformu, “Bir Sevdadır Siverek” sloganıyla çıktığı yolda çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2014 Pazar 07:38
SİVEREK GENÇLİK PLATFORMU ÇALIŞMALARI

2013 yılında kurulan Siverek Gençlik Platformu çalışmalarıyla ilçede de yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor. Platformun en büyük amacı ise Siverek'i tanıtmak, sanatsal ve kültürel alanda bilinçli gençler olarak yetişmek ve birlik olmak. Bu amaç üzerine bir araya gelen Siverekli gençlerin kurduğu Siverek Gençlik Platformu, görevlerine devam ediyor.

Platform ilk çalışmasını"Bir Kalem Bir Defter" kampanyası ile ilçedeki köylerde okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu. Toplamda bin 200 adet paketin ulaştırıldığı köyler için yaklaşık olarak 10 binin üzerinde kırtasiye malzemesi toplandı. Türkiye'nin 81 ilinden gelen yardımlarla gerçekleşen kampanyada Kapıkaya, Yeditaş, Darıcalı, Yücelen, Çaylarbaşı, Eğriçay, köylerine yardım paketlerini ulaştıran gençler, çok sayıda çocuğu sevindirdi. İlçedeki eğitim sorununa dikkat çekmek isteyen Gençlik Platformu, şimdilerde ise üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ücretsiz kitap kampanyasını başlattı.

Siverek Gençlik Platformu Başkanı Suat Gün, yaptığı açıklamada, "Üniversite okuyan Siverekli kardeşlerimizle bu platform çatısı altında buluşmak mutluluk verici."1 Kalem 1 Defter" projesini başlatırken Siverek'teki temel sorunlarımızdan birisinin eğitim olduğunu hepimiz biliyorduk. Öncelikle bu soruna dikkat çekmek istedik. Platform olarak ileride yapacağımız kültürel ve sanatsal faaliyetler olacaktır. Etkinliklerimizi insanlarımızın ve gençlerimizin bilinçlenmesi, Siverek'in tanınması ve tanıtılması üzerine şekillendiriyoruz. Yakın zamanda gerçekleşecek projelerimiz var, gençlerimizin projelerimizde bizlere destek olmalarını istiyoruz" dedi.

Siverek Kaymakamı Hamza Erkal da, gençlerin çalışmasını yakından takip ettiğini ifade etti. Erkal, "Gençlerimizin ilçemize olan duyarlılıklarını ve faaliyetlerini sosyal medyadan takip ediyorum. Gençlerimizin bir platform etrafında buluşması ve ilçenin kalkınması ve tanıtımına katkı sağlaması beni mutlu etmektedir. Çalışmaları sırasında bizim katkımız olursa kendilerine destek olmaktan mutluluk duyarım" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık