Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK İLE KEÇİÖREN ARASINDA KÜLTÜR KÖPRÜSÜ

SİVEREK İLE KEÇİÖREN ARASINDA KÜLTÜR KÖPRÜSÜ

Siverek Belediyesi, ‘Kültür Köprüsü Projesi’ kapsamında Keçiören Belediyesini misafir etti.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2016 Pazartesi 06:21
SİVEREK İLE KEÇİÖREN ARASINDA KÜLTÜR KÖPRÜSÜ

Kalkınma Bakanlığı bünyesindeki Karacadağ Kalkınma Ajansının desteklediği ‘Kültür Köprüsü Projesi’ kapsamında Keçiören Belediyesinden gelen bir heyet, Siverek Belediyesince ilçede 3 gün misafir edildi.

Siverek’te tarihi ve turistik alanları gezen Keçiören Belediyesi çalışanları, Siverek Belediyesi birimlerini ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu. Programın ikinci gününde Takoran Vadisi olarak bilinen Fırat kıyısındaki doğal alanları gezen Keçiören Belediyesi heyeti, Nisibbi köprüsünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gezi programlarının ardından akşam saatlerinde Tarihi Cudi Paşa Konağında Ankara Seymen ekibi bir gösteri düzenledi.

Programa Siverek Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, Siverek ve Keçiören Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri ile belediye çalışanları katıldı.

Konuşmaya başlamak için yatsı ezanının bitmesini bekleyen Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, bu tür etkileşim projelerine çok fazla ihtiyaç olduğunu söyledi. Yılmaz, “Kültür Köprüsü Projesi, Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın da yakından takip ettiği bir projedir. Bu vesileyle değerli bakanımıza desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Değerli dostlar, Anadolu’nun çok zengin bir kültürü var. Bu zengin kültürel çeşitlilik bizleri birbirinden uzaklaştıran ayıran kamplaştıran bir zenginlik değil, aksine bizler aynı kültürden beslenen kısaca aynı düşünce dünyasına dayanan bir kültür dünyasına sahibiz. Bunun da temeli hepinizin malumu İslamiyet’tir, Müslümanlıktır. Farklı ritüellerimiz şekillerimiz olabilir, asıl zenginlik işte oradadır. Birileri bu zenginliklerimizi farklı yönlere çekmek istiyor olabilir ama biz diyoruz ki bu zenginliktir, çeşitliliktir, bu bizi yekpare haline getiren bütünleştiren bir yapıdır” dedi.

Proje kendisine sunulduğunda tereddüt etmeden onayladığını belirten Başkan Yılmaz, “Bir an önce bu projeyi hayata geçirmek için ne gerekiyorsa yapınız diye talimat verdim. Bu kararın ne denli doğru olduğunu bugün hep birlikte müşahede ediyoruz” diye konuştu.

AK Belediyeciliğin temel ilkeleri olduğunu söyleyen Yılmaz, “Tarihi, kültürel ve hizmet belediyeciliği olmazsa olmazlarımız arasındadır. Bu ilkeler doğrultusunda gerçekleştirilen projelerden birisi. İnşallah bundan sonra bu tür projelere daha fazla ağırlık veririz. Çünkü ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Zor bir süreçten geçiyoruz, bu zor süreçte bu projelerin hayat bulması ayrıca bir anlam kazanıyor. Bu yüzden bu proje değerli ve kıymetlidir” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Yılmaz sözlerini şöyle bitirdi: “Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Özellikle değerli kalkınma ajansımızın genel sekreterinin şahsında bütün çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından Keçiören Belediyesince Başkan Yılmaz’a projeye desteğinden ötürü plaket verildi. Program, Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve katılımcıların Ankara Seymen ekibinin gösterisine katılmasıyla sona erdi.

Programın son gününde Şanlıurfa’daki tarihi Balıklıgöl ve Göbeklitepe’yi gezen heyetin son ziyareti Bozova ilçesi oldu. Heyet, gece saatlerinde Siverek’ten Keçiören’e hareket etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık