Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK SGK MÜDÜRÜ SİVEREK KAYMAKAMINI ZİYARET ETTİ

SİVEREK SGK MÜDÜRÜ SİVEREK KAYMAKAMINI ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bulunan SGK Müdürü, SGK Haftası etkinlikleri kapsamında Siverek Kaymakamını ve Siverek Belediye Başkanı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2014 Salı 13:12
SİVEREK SGK MÜDÜRÜ SİVEREK KAYMAKAMINI ZİYARET ETTİ

Her yıl 13-19 Mayıs günler arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Siverek SGK müdürü Yurdaer Tecir ile beraberindeki personel, Siverek Kaymakamı Hamza Erkal ve SiverekBelediye Başkanı Resul Yılmaz'ı makamlarında ziyaret ettiler.

Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle kendilerini ziyarette bulunan ilçe SGKMüdürü Yurdaer Tecir ile beraberindekilere teşekkür etti. Erkal, "Siverek SGK Müdürlüğündeki arkadaşlarımız, sosyal güvenlik münasebetiyle bizi ziyaret ettiler.

Tecir yaptığı açıklamada, kurum verilerine göre Siverek ilçesinin 232 bin olan nüfusa karşılık ilçede kayıtlı işyeri sayısı 647, Çalışan 4-A sigortalı sayısı ise 7467 olarak belirlendi.

Tecir, "Bu sayı nüfusa orantılı olarak çok düşük. Bunun nedeni iseSiverek'te iş gücü katılımının az olması, bireylerin çalıştığı yerlerde sigortalı olarak kendini göstermemesi ve buna bağlı olarak 2013 rakamlarına göre 15,952 kişi Şartlı nakit yardımı (Okul; Çocuk parası),16,732 kişi ise şartlı sağlık yardımı (Aşı parası) alması ve Sosyal yardımların kesilme korkusundan dolayı kendilerini sigortalı olarak göstermelerini engelliyor. SGK olarak kayıt dışı istihdam ile mücadelede alo 170 ihbar hattımız,7/24 saat hizmet vermektedir. Genel denetimlerimiz devam etmektedir" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star