Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK SOSYAL HİZMET MERKEZİ AÇILDI

SİVEREK SOSYAL HİZMET MERKEZİ AÇILDI

Siverek’te Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi açıldı.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2014 Cuma 16:02
SİVEREK SOSYAL HİZMET MERKEZİ AÇILDI

Yaklaşık 7 ay önce açılan ve çalışmalara başlayan Siverek Sosyal Hizmet Müdürlüğü bugün resmi açılışını gerçekleştirerek vatandaşların hizmetine girdi.

Açılışa Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Şanlıurfa milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, İl Müdür Yardımcısı Ramazan Beşkat, Siverek Sosyal Hizmet Müdürü Barış Demir, personeller ve vatandaşlar katıldı.

 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, sosyal hizmet müdürlüğü çalışmaları hakkında Vali İzzettin Küçük ve milletvekili Kasım Gülpınar’a bilgi verdi.

Nüfusu 50 bini geçen ilçelerde sosyal hizmet merkezi açtıklarını belirten Demirkol, merkez ilçeler, Ceylanpınar, Siverek, Suruç ve Harran’daki vatandaşların il merkezine gelmeyerek kendilerine yakın olan ilçelerde her türlü işlerini hal edebileceklerini belirtti.

Demirkol, Merkez ve köylerde, ihtiyaç sahibi çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı, şehit yakınları, gaziler ve ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra Psiko-Sosyal Destek, aile danışma ve rehberlik hizmetleri sunacak.  Siverek Sosyal Hizmet Merkezi’nin bölgede bu konuda yaşanan ihtiyacı büyük ölçüde karşılayacağını, burada vatandaşlar için güzel projelere imza atacaklarını söyledi.

Demirkol, “Şehit yakınları, engelliler, ilçede kreş açmak isteyenler, sosyal yardımlardan veya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın kamuoyuna sunduğu hizmetlerden faydalanmak isteyenlere hizmet verecek, merkezimizde her türlü işlerini çözecekler. Dileğimiz bu tür merkezlerin tüm ilçelerde yaygınlaşmasıdır. Siverek Sosyal Hizmet Merkezimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.   

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık