Ana Sayfa Eğitim Siverek ve Akçakale'de öğretmenlere ''uyum semineri''

Siverek ve Akçakale'de öğretmenlere ''uyum semineri''

Siverek'e yeni atanan 346 öğretmen için ''uyum semineri'' düzenlendi.Akçakale'de göreve yeni başlayan öğretmenlere ''uyum semineri'' düzenlendi.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2012 Pazartesi 09:40
Siverek ve Akçakale'de  öğretmenlere ''uyum semineri''
Siverek'e yeni atanan 346 öğretmen için ''uyum semineri'' düzenlendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Lütfü Balkır, Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda düzenlenen seminerde katılımcılara ''yüz yüze'' ve telekonferans sistemiyle eğitim verildiğini belirtti.
Seminerin amacının ''yeni atanan öğretmenlere mesleği sevindirmek ve yaşayacakları bölgeyi tanıtmak'' olduğunu ifade eden Balkır, katılımcılara ayrıca ilk yardım konusunda eğitim de verildiğini kaydetti. 

Akçakale'de göreve yeni başlayan öğretmenlere ''uyum semineri'' düzenlendi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Akçakale Halk Kütüphanesi toplantı salonunda düzenlenen eğitim seminerine 156 öğretmen katıldı. Bir hafta sürecek seminerde yeni atanan öğretmenlere mesleki alanda ve bölgeyle ilgili bilgiler verilecek.
Kaymakam Şefik Aygöl, öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğunu ifade ederek,eğitimde başarının sağlanması için öğretmenlere büyük görevler düştüğünü belirtti.
İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Halil Tekyıldız de seminerin çok faydalı geçeceğine inandığını belirterek, öğretmenlerin ülkenin geleceği olan çocuklara en güzel şekilde eğitim ve öğretim vereceklerine inandığını kaydetti.
Seminere, eğitim denetmeni Mehdi Sezer ile şube müdürleri ve öğretmenler katıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık