Ana Sayfa Urfa Haberleri Siverek Ve Viranşehir'de İş Bulma Heyecanı

Siverek Ve Viranşehir'de İş Bulma Heyecanı

Şanlıurfa'nın Siverek ve Viranşehir ilçelerinde, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 9 aylık geçici işe alınacak 1133 kişilik kadroya, toplam 11 bin 171 kişi başvurdu. Siverek ve Viranşehir'de binlerce kişinin heyecanla takip ettiği noter huzurunda yapılan kura çekimi sonunda iş bulanlar sevinç yaşarken, kurada ismi çıkmayanlar ise hüzünlendi.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2013 Salı 15:20
Siverek Ve Viranşehir'de İş Bulma Heyecanı

Siverek'te TYÇP programı kapsamında İş-Kur tarafından 9 ay süreyle asgari ücretli ve sigortalı olarak 644 kişinin işe alınarak kamu kurumlarında görevlendirileceği duyuruldu. Duyurunun ardından 644 kişilik kadroya 5 bin 335 kişi başvurunca, işe alınacak kişilerin kura çekimiyle belirlenmesi kararlaştırıldı. Bu sabah Siverek Spor Salonu'nda noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimine, 9 aylık geçici işe başvuranlar yoğun ilgi gösterdi.

KAYMAKAM: İSMİ ÇIKMAYAN TORPİL ARAMASIN

Kura çekimine katılan Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, "Noter huzurunda kura çekimini gerçekleştiriyoruz. İsmi çıkmayanlar bakan, milletvekili yani kimseyi devreye sokmasın. Bütün görevlendirilmeler kurayla olacak, ve bu kural asla delinmeyecek" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kura çekimi yapıldı. Kura çekiminde ismi çıkanlar sevinç yaşarken, ismi çıkmayanlar ise üzülerek evlerinin yolunu tuttu.

VİRANŞEHİR'DE 489 KİŞİLİK İŞE 5 BİN 836 BAŞVURU

Viranşehir'de de TYÇP kapsamında 489 kişinin alınacağı 9 aylık iş için 5 bin 836 kişi başvurdu. Yoğun başvuru nedeniyle işe alınacak kişilerin isimleri sabah saatlerinde Viranşehir Spor Salonu'nda yapılan kura çekimi ile belirlendi. Noter huzurunda yapılan ve işçi adaylarının yoğun ilgi gösterdiği kura çekimi ile iş bulanlar büyük sevinç yaşadı.

 

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star