Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK YEŞİLLENİYOR

SİVEREK YEŞİLLENİYOR

Siverek Belediyesi kentin dört bir yanında ağaçlandırma, orta refüj, park ve yeşil alan çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2015 Cumartesi 18:05
SİVEREK YEŞİLLENİYOR

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Şanlıurfa-Siverek-Diyarbakır karayolundaki 7 kilometre uzunluğunda olan orta refüjde yapılan çim ve ağaçlandırma yapıldı. İlçe merkezindeki bulvar ve caddelerde de çevre düzenlemesi yapan belediye ekipleri Atatürk Bulvarı, Alay Caddesi, Şeyh Lütfü Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve daha birçok alanda çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Resul Yılmaz yaşanabilir yeşil bir Siverek için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Başkan Yılmaz, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ilçe genelinde yaptığı çalışmalar kapsamında bugüne kadar 80 bin fidanı toprakla buluşturdu. Bu rakam çok ciddi ve azımsanmayacak bir sayıdır. Daha Yeşil Bir Siverek hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra 500 bin çiçek ekimi gerçekleştirerek ilçeyi çiçeklerle donattık. Kentimizin dört bir yanına ektiğimiz mevsimlik çiçeklerle halkımız her dönem baharı yaşadı. Park, yeşil alan ve orta refüjlerde 36 bin metrekare çim ekimi yaptık. Bunun 25 bin metrekaresi hazır rulo çim, 11 bin metrekaresi ise tohum çim idi. Bütün bu çalışmaların yanında çok önemsediğim projelerden biri de otomatik sulama sistemleridir. Tüm imkânlarımızı seferber ederek başta su israfının önüne geçmek amacıyla orta refüjler, park ve yeşil alanlara 22 bin metrekare otomatik sulama sistemlerini kurduk” dedi.

Belediye Başkanı Yılmaz, Siverek halkına her alanda hizmet etmenin kendilerinin temel ilkesi ve önceliği olduğunu vurguladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star