Ana Sayfa Urfa Haberleri "SİVEREK'İN ÖNCELİKLİ SORUNLARI" MASYA YATIRILDI

"SİVEREK'İN ÖNCELİKLİ SORUNLARI" MASYA YATIRILDI

Siverek Kaymakamlığı ve Güneydoğum Derneği'nin işbirliğiyle "Siverek'in Öncelikli Sorunları" paneli düzenlendi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2012 Pazar 12:52
Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu, Siverek Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen panelde yaptığı konuşmada, ilçenin sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin hazırladığı sunumu katılımcılarla paylaştı.

İlçenin 47 ilden fazla nüfusa sahip olduğuna dikkati çeken Hersanlıoğlu, ''Siverek büyük bir yerleşim yeri. Artık ilçe statüsünde idare edilemiyor. Siverek gibi büyük ilçelerin yeni bir yapılandırmayla idare edilmesi gerekiyor. Sorunlar ancak bu şekilde çözüm bulur'' dedi.


Güneydoğum Derneği Başkanı Duygu Sucuka da dernek olarak bölgenin sorunlarının çözümüne bu tür paneller düzenleyerek katkıda bulunmaya çalıştıklarını ifade etti.


AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ise ellerinden geldiğince bölgenin sorunlarına çözüm üretmeye çalıştıklarını ancak art niyetli bazı kimselerin buna engel olmaya çalıştığına değindi.


Gülpınar, sorunların çözümü noktasında sivil toplum kuruluşlarına önemli görevlerin düştüğünü dile getirdi.


Daha sonra Harran Üniversitesi (HRÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu başkanlığında gerçekleştirilen panelde, Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Önder Çetin, HRÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emine Çıkman, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Halil Süt, Sağlık Grup Başkanı Dr. Serhat Odabaşı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Lütfü Balkır ve Karacadağ Köyü Muhtarı Zeki Kenru birer konuşma yaptı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star