Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK,İSTANBUL'DA TANITILACAK (VİDEO)

SİVEREK,İSTANBUL'DA TANITILACAK (VİDEO)

İstanbul Siverekliler Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 2.'si düzenlenecek olan Şanlıurfa Siverekliler gecesi 12-14 Eylül tarihleri arasında İstanbul, Kadıköy Göztepe Parkında gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2014 Çarşamba 06:12
SİVEREK,İSTANBUL'DA TANITILACAK (VİDEO)

İstanbul Siverek Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetimi Şanlıurfa'ya gelerek İstanbul'da düzenlenecek olan Siverekliler gecesine ilişkin çalışmalar başlattı.Çalışmalar kapsamında Ruha TV'yi ziyaret eden Siverek Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sait Özkürkçü ve Başkan yardımcısı M.Sadi Karahan, bütün Şanlıurfalı ve Siverekli vatandaşları etkinliğe davet etti.

Burada gece ile ilgili açıklama yapan İstanbul Siverek Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sait Özkürkçü şunları söyledi.

Özkürkçü: " Bu yıl 2.'si yapılacak olan" Geleneksel Şanlıurfa Siverek Tanıtım Günleri  Etkinlikleri " İstanbul Kadıköy Göztepe Özgürlük Parkında 12-13-14/Eylül 2014 tarihlerinde yapılacaktır.Etkinlikler kapsamında Siverek Belediyesi Müzik gurubu  eşliğinde Şanlıurfalı mahalli sanatçıların konserleri yanı sıra folklor ekiplerinin gösterileri sunulacaktır.Ayrıca yerel yazarlarımız ve ressamlarımız eserlerini sergileyecek ve imza günleri düzenleyecektir."Dedi.

Öte yandan,etkinlikler kapsamında ayrıca yöresel yemekler,kuru gıdalar stantlarda sunulacak olup,el emeği ürünlerin de sergi ve satışı yapılacaktır.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık