Ana Sayfa Urfa Haberleri Siverekli Kızlar Bilgisayar Öğreniyor

Siverekli Kızlar Bilgisayar Öğreniyor

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, SODES projesi kapsamında açılan bilgisayar kursuna genç kızlar yoğun ilgi gösteriyor.160 saat ders görerek bilgisayar öğrenen genç kızlar, aldıkları eğitim sayesinde daha rahat iş bulabildiklerini ifade etti.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2013 Salı 16:56
Siverekli Kızlar Bilgisayar Öğreniyor

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, SODES projesi kapsamında açılan bilgisayar kursuna genç kızlar yoğun ilgi gösteriyor. 160 saat ders görerek bilgisayar öğrenen genç kızlar, aldıkları eğitim sayesinde daha rahat iş bulabildiklerini ifade etti.

Siverek Kadın Merkezi, bir süre önce SODES projesi kapsamında genç kızlara yönelik bilgisayar kursu başlattı. Bilgisayar programlarının ve hızlı klavye kullanımının öğretildiği proje kapsamında katıldıkları kursu başarıyla tamamlayan genç kızlar, kısa sürede iş buldu. Bununla birlikte açılan kurslara genç kızların ilgisi yoğunlaştı. Son açılan kursa katılan ve çoğunluğu ilk kez bilgisayarla tanışan 30 genç kıza hafta içi yapılan derslerde, bilgisayar programları öğretiliyor. 160 saatlik kursu başarı ile bitirenlerin sertifika almaya hak kazanacaklarını anlatan kurs eğitmeni Songül Gültekin, "Bilgisayar kursumuzun amacı kızlarımıza bilgisayar kullanımını öğretmek ve iş bulmalarında yardımcı olmaktır. Birçok kursiyerimiz ilk kez bilgisayarı burada görüyor ve öğreniyor" dedi.

Bilgisayar kursuna katılan genç kızlar ise iş başvurularında kendilerine bilgisayar sorusunun yöneltildiğini ve gördükleri eğitim ile bundan sonra daha kolay iş bulacaklarına inandıklarını ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star