Ana Sayfa Urfa Haberleri Siverekli Melek'e Yardım Eli

Siverekli Melek'e Yardım Eli

Siverek'te kar yağışı nedeniyle yolda kalan okul servisinin yanında terlikli görüntüsüyle basına yansıyan öğrenci ve ailesinin ihtiyaçlarının Siverek Kaymakamlığı'nca karşılandığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2012 Çarşamba 11:21
Siverekli Melek'e Yardım Eli

Siverek'te kar yağışı nedeniyle yolda kalan okul servisinin yanında terlikli görüntüsüyle basına yansıyan öğrenci ve ailesinin ihtiyaçlarının Siverek Kaymakamlığı'nca karşılandığı bildirildi.

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada, bugün "Sizin de içiniz üşüdü mü" başlıklı bir haberin bazı basın yayın organlarında yayımlandığı hatırlatıldı.

Söz konusu habere konu olan öğrencilerin Siverek'in Yukarı Kayalar köyünden ve ilçe merkezindeki Selimpınar İlköğretim Okulu'nda taşımalı olarak eğitim aldığı belirtildi.

Bu köyün öğrencilerini taşıyan servisin kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kaldığı bilgisinin SiverekKaymakamlığı'na ulaştırılmasının ardından İlçe Özel İdare Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin hemen müdahale ettiğine değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Öğrencilerin evlerine sağlıklı bir şekilde teslim edilmesi sağlanmıştır. Habere konu olan ilkokul 3. sınıf öğrencisiyle ilgili olarak yapılan incelemede babasının özel bir firmada çalıştığı tespit edilmiştir. Öğrencinin ve ailesinin ihtiyaçları Siverek Kaymakamlığımız tarafından giderilmiştir."

-"Öğrenci Sara hastası"

Bu arada 6 çocuklu ailenin kızı olan ve taşımalı eğitim kapsamında ilçe merkezindeki okulda öğrenim gören Melek Güllan da gazetecilere yaptığı açıklamada, ailesinin maddi durumunun iyi olmadığını belirterek, "Okula böyle geldiğim için utanıyorum" dedi.

Melek'in dayısı İhsan İzol da yeğeninin sara hastası olduğunu söyledi.

Babası özel bir şirkette çalışan Melek'i dönem dönem çevre illerdeki hastanelere götürüp tedavisini yaptırmaya çalıştığını anlatan İzol, "Ailenin maddi durumu iyi değil. Okula bu nedenle terlikle gidiyor. Hasta olduğu için tedavi görmesi gerekiyor. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık