Ana Sayfa Urfa Haberleri Siverekli Öğrencilerden Alternatif Gezi Parkı Eylemi

Siverekli Öğrencilerden Alternatif Gezi Parkı Eylemi

Öğrenci ailelerinin de desteklediği ağaç dikme eyleminde Yaşamak bir ağaç gibi, tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe sine yazılı pankart ve Türk bayrağını taşımaları dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2013 Çarşamba 10:04
Siverekli Öğrencilerden Alternatif Gezi Parkı Eylemi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Şanlıurfa öğrenci Meclis Başkanı ve üyeleri aileleriyle birlikte taksim Gezi parkı olayların protesto etmek amacıyla Belediye ait piknik alanında gün boyu ağaç dikme eylemi yaptılar. İlçenin Viranşehir Kara yolu üzerinde bulunan yaklaşık 30 bin dönüm alanda kurulu piknik alanında " Taksimde kesilen her ağaç için inadına bir ağaç dikme" kampanyasına gerçekleştirdiklerini belirten Şanlıurfa Öğrenci meclisi Başkanı Ayın Sener Bucak yaptığı açıklamada şunları söyledi. " Siverekli öğrenciler olarak ağaç dikme eylemi yapıyoruz eylem yapmak çevreye rahatsızlık ve zarar vermek değil, tüm Şanlıurfa öğrencilerinden eyleme destek vermelerini ve her öğrencinin bir ağaç dikmesini istiyoruz, İstanbul'da gezi parkında bir ağaç kesilirse bizde burada inadına bin ağaç dikeceğiz'' dedi.


Öğrenci ailelerinin de desteklediği ağaç dikme eyleminde Yaşamak bir ağaç gibi, tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe sine yazılı pankart ve Türk bayrağını taşımaları dikkat çekti. Öğrenciler piknik alanında gün boyu ağaç dikeceklerini belirtti.

 

Haber : Mehmet SEZGİN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık