Ana Sayfa Urfa Haberleri Siverek'te BDP'liler Kck Operasyonlarını Protesto Etti

Siverek'te BDP'liler Kck Operasyonlarını Protesto Etti

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde Bdp ilçe teşkilatı tarafından Kck operasyonlarını protesto etmek amacıyla düzenlenen basın açıklamasında 'polis kamerası' gerginliği yaşandı.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2012 Cumartesi 17:58
Siverek'te BDP'liler Kck Operasyonlarını Protesto Etti
Şanlıurfa'nınSiverek İlçesinde Bdp ilçe teşkilatı tarafından Kck operasyonlarını protesto etmek amacıyla düzenlenen basın açıklamasında 'polis kamerası' gerginliği yaşandı. Basın toplantısını görüntülediği gerekçesiyle sivil polise tekme atan Bdp üyesi Hamza Salkım gözaltına alındı.
Kck operasyonları çerçevesinde Bdpil ve ilçe binalarına yönelik gerçekleştirilen baskın ve gözaltıları protesto etmek amacıyla Siverek Bdp ilçe teşkilatı Kanlıkuyu Meydanı'nda bir basın açıklaması düzenledi. Polis meydanda geniş güvenlik önlemi alırken, toplanan yaklaşık 50 kişi ellerinde Türkçe ve Kürtçe yazılı dövizler taşıdı. 'AKP faşizmine boyun eğmeyeceğiz' pankartı önünde grup adına bir açıklama yapan Bdp İlçe Başkanı İbrahim Ayyıldız, Diyarbakır MilletvekiliLeyla Zana'nın evinin basılmasına tepki gösterip, " Bir milletvekiline yapılan bu muamele halkımıza açık bir gözdağıdır" dedi.

ÇEKİM YAPAN SİVİL POLİSE TEKME

Bu sırada Bdp'li grubun basın açıklamasını görüntülediği öne sürülen bir sivil polis memuru, grubun içerisinde yer alan Bdp üyesi Hamza Salkım tarafından tekmelendi. Tekme nedeniyle basın açıklamasında kısa süreli arbede yaşandı. Polise tekme atan Hamza Salkım gözaltına alınırken, grup bir süre sonra olaysız bir şekilde dağıldı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star